Okruh Marockým královstvím mezi Saharou, Atlasem a Atlantikem

Země: Maroko
Destinace:
Strava Polopenze
Doprava Letecky
5040letecky
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Marocké království svým poddaným sice neposkytuje materiální bohatství, za to jim, stejně jako všem zahraničním návštěvníkům, nabízí atmosféru orientální pohádky. V té se to jen hemží kejklíři, zaklínači hadů, neomylným panovníkem, zahalenými ženami, muži v tradičních burnusech, velbloudími karavanami v písečných dunách, opicemi v cedrových lesích nebo čápy na starých věžích. Kulisu pohádkovým bytostem vytváří zasněžené štíty nejvyšších hor severní Afriky, do červena zbarvená Sahara, hliněné hrady, vyšňořené královské paláce, chýše bez přívodu elektřiny, k nebi se tyčící minarety nebo svaté město, které ještě nedávno po setmění nesměl navštívit žádný cizinec. Maroko je orámováno z východní strany nekonečnou pouští a ze západu nedozírným oceánem, uprostřed ho prostupují nejvyšší hory severní Afriky. Protože je Maroko nejkonzervativnější zemí severní Afriky, představuje pro Středoevropana nejatraktivnější cestovatelský cíl.

1. den

Odlet z Prahy. Přílet do Marrákeše. Transfer na hotel. Dle časových možností večer návštěva vyhlášených trhů – súků. Večeře a nocleh.

2. den

Výlet do historického přímořského města Essauwiry (umělci, pevnost, rybářský přístav, výhled na Purpurové ostrovy, pláž Atlantiku). Večer návrat do Marrákeše. Večeře a nocleh.

3. den

Prohlídka největšího marockého města – Casablanky (největší mešita v Africe a nejvyšší minaret na světě, nábřeží Atlantiku). Večeře a nocleh v Rabatu.

4. den

Dopoledne prohlídka marocké metropole Rabatu (pevnost s výhledem na pirátské město Sale, Hasanova věž a mauzoleum marockých králů, romantický Chellah s čapími hnízdy). Odpoledne prohlídka královského města Meknes (nejimpozantnější marocká brána, medina, největší medresa, mauzoleum sultána Ismaila). Večeře a nocleh.

5. den

Prohlídka historického královského města Fes (nejzachovalejší středověké město v Africe, nejstarší univerzita na světě, středověké barvírny kůže, koberce a kovotepci, labyrint uliček). Prohlídka nejzachovalejšího antického města v Maroku – Volubilis (působivé mozaiky) a návštěva nejposvátnějšího města v Maroku – Moulay Idriss (mauzoleum zakladatele marockého království). Večeře a nocleh. Fakultativně vystoupení orientálních tanečnic a hudebníků (cca 10€).

6. den

Cesta přes průsmyky Středního a Vysokého Atlasu – zastávka v cedrovém lese, fotografování opic. Průjezd pouštním kaňonem Ziz (palmové oázy). Fakultativní výlet džípy na Saharu k písečným dunám Erg Chebbi v blízkosti alžírských hranic. Západ slunce na poušti, naleziště fosílií (cca 30 €). Možnost projížďky na velbloudech. Večeře a nocleh.

7. den

Dopoledne zastávka v palmérii Tinerhir (palmové háje a hliněné berberské vesnice ksúry). Procházka v největší marocké soutěsce Todra. Cesta kaseb (hliněných hradů) v údolí řeky Draa. Prohlídka největšího komplexu kaseb Ait Benhaddou (místo natáčení mnohých amerických velkofilmů). Cesta přes Vysoký Atlas, nejvyšší hory severní Afriky, zastávka v průsmyku Tizi-n-Tichka ve výšce 2.300 m. Přejezd do Marrákeše. Večeře a nocleh.

8. den

Prohlídka historického královského města - Marrakeše, které dalo jméno celé zemi (minaret Koutoubia, nejživější náměstí v Maroku, palác Bahia, červené hradby, hrobky saadských sultánů aj.). Odpoledne transfer na letiště. Odlet do Prahy. V pozdních večerních hodinách návrat domů.

Ubytování

7x ubytování s polopenzí v hotelech***, pokoje s vlastním příslušenstvím a klimatizací, některé hotely s bazénem,

Další informace

cena nezahrnuje vstupy, fakultativní výlety a bakšiš.

Trasa A

Letiště Václava Havla Praha.

Termíny a ceny

Okruh Marockým královstvím mezi Saharou, Atlasem a Atlantikem
Maroko

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Letiště Václava Havla Praha.