Paříž a zámky na Loiře

Země: Francie
Destinace:
Strava Bez stravování
Doprava Autobusem
2900Autobusová doprava
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Tento zájezd, který bychom mohli bez rozmýšlení nazvat „královským okruhem“, vás zavede do turisticky nejvyhledávanější části Francie, do údolí řek Seina a Loira. Kromě toho, že se seznámíte s královnou evropských měst – Paříží, navštívíte i velkolepé rezidence francouzských panovníků, při jejichž prohlídce se vám vybaví z televizní obrazovky dobře známí romantičtí hrdinové např. s tváří Jeana Maraise nebo okouzlující Angelika. Navíc budete obdivovat proslulé katedrály, v jejichž lomených obloucích se rodila gotika. Vydejte se s námi po stopách francouzských králů, romanopisců, malířů i bezejmenných bohémů, kteří vytvářeli naše povědomí o francouzské metropoli. Vystupte si s námi na nejfotografovanější rozhlednu na světě, projeďte se lodí po nejznámější francouzské řece, navštivte nejznámější světovou královskou rezidenci nebo nejproslulejší muzeum naší planety. A na závěr si zajděte na palačinku nebo sklenku vína do některé z kaváren na bohémském Montmartru. Pro gurmány možnost společně povečeřet (celé 3 chodové menu s vínem cca 19 eur).

1. den

odjezd z České republiky.

2. den

příjezd do Paříže, okružní jízda městem, dále pěšky náměstí Trocadéro, Eiffelova věž, Invalidovna, Madeleine, Opera Garnier, Champs Élysées, odjezd z náměstí Concorde na ubytování.

3. den

odjezd na prohlídku zámků na Loiře, Chamboard, Cheverny a Chenonceau, zastávka v podzámčí Amboise, zámek Bloise, ubytování.

4. den

návštěva Louvru nebo Musée d´Orsay, Les Halles, Centre Pompidou, pařížská radnice, chrám Notre-Dame, Latinská čtvrť a Lucemburské zahrady, romantická plavba po Seině. Před odjezdem možnost navštívit terasy Montparnasse (v 59 poschodí je tzv. „nebe Paříže“), jedná se o vyhlídku, odkud je nezapomenutelný panoramatický pohled na celou noční Paříž i s Eiffelovou věží. Odjezd do vlasti.

5. den

přejezd SRN, příjezd do České republiky v dopoledních hodinách.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací a WC

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací a WC

Trasa A

České Budějovice, Vodňany, Protivín, Písek, Strakonice, Blatná, Nepomuk, Plzeň, Rozvadov.

Trasa B

Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany, Plzeň.

Termíny a ceny

Paříž a zámky na Loiře
Francie

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

České Budějovice, Vodňany, Protivín, Písek, Strakonice, Blatná, Nepomuk, Plzeň, Rozvadov.

Trasa B

Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany, Plzeň.