Velký okruh severní Indií - Div světa – Tádž Mahal, svatá místa hinduistů a sikhů i safari

Země: Indie
Destinace:
Strava Polopenze
Doprava Letecky
190letecky
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

S přeletem bez nočních lůžkových vlaků.

Pokud má Asie někde své těžiště, svůj střed, může to být v severní Indii. V nížině pod hradbou nejvyšších hor světa při posvátné řece Ganze se v průběhu věků rozvíjely a mixovaly kultury, které duchovně obohatily celý svět. Zveme vás do míst, kde kráčel Buddha, kde jsou nejposvátnější místa hinduismu i náboženství sikhů. Ačkoliv je Indie hinduistickou zemí, kde se obyvatelé klaní posvátným kravám, kde vzývají celý panteon bohů a kde na veřejných ghátech spalují své mrtvé, najdeme tu i světově proslulé islámské památky. Doprovodíme vás do kulis knihy Pohádek tisíce a jedné noci v prostoru někdejšího mughalského království. Jedním z nejtajemnějších kultur na světě je náboženství sikhů v Pandžábu. My vám odhalíme jeho rituály i nejposvátnější místa. Abychom vám představili kompletní indický kaleidoskop, nevynecháme ani mumraj největšího města a nezapomeneme na přírodu. Pozveme vás do národního parku, kde můžete pozorovat například indické tygry.

1. den

Odlet z Prahy

2. den

Ráno přílet do indické metropole Dillí, třetího největšího města světa. Prohlídka Nového Dillí - Kutub Minár (UNESCO, největší cihlový minaret světa a komplex budov, které jsou krásnou ukázkou raně afgánské architektury), Lotosový chrám - krásná stavba v podobě rozvíjejícího se lotosového květu, Humájúnova hrobka (UNESCO) - jedinečná ukázka mughalské architektury, Indická brána a průjezd okolo vládních budov. Večer fakultativní návštěva Sound & light show v Červené pevnosti. Večeře a nocleh v Dillí.

3. den

Brzy ráno přejezd vlakem do indického státu Pandžáb. Prohlídka Amritsaru – nejposvátnějšího místa sikhů. V případě časové rezervy krátká procházka a odjezd do vesnice Wagah na indicko-pákistánskou hranici, kde každý večer probíhá speciální ceremoniál „uzavírání hranice“, který je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Večer návštěva slavného Zlatého chrámu a sledování ceremoniálu přenášení posvátné knihy. Večeře a nocleh v Amritsaru.

4. den

Prohlídka Zlatého chrámu, který je nejdůležitější svatyní sikhského náboženství. Je to rozlehlý komplex budov z bílého kamene, uvnitř leží obrovská nádrž a uprostřed ní - jako ostrov - září samotný Harimandir - chrám pokrytý měděným plechem, který je pozlacen několika tunami zlata. Na oběd si můžeme dojít do sikhské jídelny pro poutníky, kde se najednou nají až 4000 lidí. Dále zastávka u „zdi mučedníků“, která je dějištěm tzv. amritsarského masakru. Odpoledne návrat vlakem zpět do Dillí. Večeře ve vlaku. Nocleh v Dillí.

5. den

Po snídani přejezd do "růžového města" Džajpúru, hlavního města státu Rádžasthán. Odpolední prohlídka města, během které navštívíme Opičí chrám s krásným výhledem na celý Džajpúr. Zastavíme se i na místních bazarech s tradičními řemeslnými výrobky, šperky nebo látkami. Večeře a nocleh.

6. den

Ráno návštěva pevnosti Amber, bývalého sídla místních mahárádžů se slavnou Zrcadlovou síní a Síní radosti. Fakultativní projížďka k pevnosti na slonech. Dále prohlídka „růžového města“ Džajpúru - Městský palác s muzeem, symbol města Hawa Mahal (tzv. Palác větru) a astronomická observatoř z 18. stol. Džantar Mantar (UNESCO). Večer uličky a bazary starého města, nákupy místních řemeslných výrobků. Večeře a nocleh v Džajpúru.

7. den

Přejezd indickým venkovem až do národního parku Ranthambore. Večeře a nocleh.

8. den

V časných ranních hodinách safari v NP Ranthambore - pozorování tygrů, antilop, gazel atd. Návrat na snídani a přejezd do Ágry v indickém státě Uttarpradéš. Cestou navštívíme „město duchů“ Fátehpur Sikrí (UNESCO), které nechal vystavět císař Akbar Veliký jako nové hlavní město Mughalské říše. Návštěva velké Páteční mešity, Císařského paláce z červeného pískovce a mramorové hrobky významného súfijského světce Salima Chistího. Večeře a nocleh v Ágře.V časných ranních hodinách safari v NP Ranthambore - pozorování tygrů, antilop, gazel atd. Návrat na snídani a přejezd do Ágry v indickém státě Uttarpradéš. Cestou navštívíme „město duchů“ Fátehpur Sikrí (UNESCO), které nechal vystavět císař Akbar Veliký jako nové hlavní město Mughalské říše. Návštěva velké Páteční mešity, Císařského paláce z červeného pískovce a mramorové hrobky významného súfijského světce Salima Chistího. Večeře a nocleh v Ágře.

9. den

Program v Agře: Za svítání úchvatná prohlídka nejslavnější hrobky a symbolu lásky Tádž Mahalu (UNESCO) s rozlehlými zahradami – skvost světové architektury. Návrat na snídani a prohlídka Ágry, bývalého sídla mughalských panovníků - Červená pevnost (UNESCO), monumentální hrobka císaře Akbara aj. Přejezd do Dillí. Večeře a nocleh.

10. den

Ráno přelet do Váránasí, které je jedno z nejdéle trvale osídlených měst na světě a svatým městem pro hinduisty, buddhisty i džinisty. Odpoledne procházka po ghátech u řeky Gangy, návštěva spalovacího ghátu. Prohlídka Benárské hinduistické univerzity a chrámu Bharát Mátá s reliéfní mapou indického subkontinentu. Večer možnost zhlédnutí každodenního obřadu Árthí - „uzavírání Gangy". Večeře a nocleh.

11. den

Za svítání projížďka lodí po Ganze okolo posvátných ghátů, kde brzy ráno dochází k rituálnímu očišťování tisíců poutníků v posvátných vodách řeky Gangy. Prohlídka ghátů, kde již po tisíce let nepřetržitě probíhá tradiční zpopelňování. Návrat na snídani a krátký přejezd do Sarnáthu - významného budhistického poutního místa. Prohlídka budhistických chrámů, stúp a Archeologického muzea, místo prvního kázání Buddhy. Odpoledne návrat to Váránasí, návštěva místních tržnic, výrobny hedvábí aj. Večeře a nocleh.

12. den

Ráno přelet do Dillí a dokončení prohlídky města – Staré Dillí – velká Páteční mešita, Červená pevnost (UNESCO) a procházka po náměstí Čandi Čowk, Rádž Ghát – místo zpopelnění Mahátmy Gándhího. Nákupy, bazary, popř. další alternativní program dle času. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

13. den

Přílet do Prahy.

Další informace

V Indii byla zavedena vízová povinnost. Cestovní kancelář Vám za poplatek 2 700 Kč může vízum vyřídit).

Trasa A

Letiště Václava Havla Praha.

Termíny a ceny

Velký okruh severní Indií - Div světa – Tádž Mahal, svatá místa hinduistů a sikhů i safari
Indie

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Letiště Václava Havla Praha.