Romantika Benátek a ostrovů v laguně

Země: Itálie
Destinace: Benátky
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Náš zájezd vás zavede do města, které nikde na světě nemá obdoby. Leží na stovce ostrůvků v laguně Jaderského moře a jeho domy vyrůstají z dřevěných pilotů, které jsou jako kořeny zapuštěny do písčito-jílového podloží. Protože se město propadá deset centimetrů za století, může se v budoucnosti vytratit jako tajemná Atlantida. Benátky mají na čtyři sta mostů a stovky paláců a kostelů, které ukrývají poklady světového umění. Budete mít dost času prohlédnout si díla Tiziana, Sansovina, Tintoretta a dalších umělců proslulé benátské školy. Uvidíte i památky, které připomínají dobu, kdy město vládlo velké části východního Středomoří. Navštívíte ostrůvky v laguně, kde se zastavil čas. Ať už to bude pestrobarevné rybářské Burano, romantické opuštěné Torcello nebo sklářské Murano.

1. den

večer odjezd. Noční přejezd do Itálie.

2. den

dopoledne prohlídka Benátek, organizovaná procházka městem. Odpoledne volno (návštěva některého z muzeí). Večer ubytování v blízkosti Benátek.

3. den

fakultativně projížďka po ostrovech v benátské laguně: Torcello, Burano, Murano (cca 32 eur). Odpoledne volný program v Benátkách (muzea, Kampanila). Večer odjezd. Noční přejezd do České republiky.

4. den

ráno návrat domů.

Trasa A

Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Popis destinace

Nádherné město na laguně. Romantické město kanálů a gondol. Starobylé město paláců a muzeí. To všechno jsou Benátky. Tak pojeďte společně s námi objevovat jejich neopakovatelný šarm, úžasnou historii, skvostná umělecká díla a kulturní dědictví. Nebo můžete vychutnávat krásy Benátek třeba prostřednictvím velkých slavností a festivalů, které se tu během roku hojně konají.
Benátky se rozprostírají na 121 ostrovech. Spojuje je 435 mostů. Kromě 170 kanálů, které slouží jako rušné dopravní tepny, je ve městě rozsáhlá síť uliček a ulic, takže se lze všude v rámci starých Benátek dostat pěšky. Při toulkách labyrintem mostů a uliček Vás jistě okouzlí nádherné paláce a malinkatá náměstíčka. Benátky ovšem můžete obdivovat také z paluby gondoly.
Cílem všech turistů je čtvrť San Marco, kde se nachází Dóžecí palác, chrám Svatého Marka, stejnojmenné náměstí a Piazzetta Svatého Marka se dvěma sloupy, symboly Benátek. Benátky zkrátka mají co nabídnout.

Termíny a ceny

Romantika Benátek a ostrovů v laguně
Itálie - Benátky

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.