Bodamské jezero a květinový ostrov Mainau

Země: Německo
Destinace:
Strava Snídaně
Doprava Autobusem
Autobusová doprava
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Ostrov Mainau je místem dlouhé aristokratické tradice s jedinečnou atmosférou. Majestátní zámecký komplex dokonale ladí s jedním z nejkrásnějších evropských parků. Od jara do podzimu poskytuje Mainau nádherný pohled na moře květů, od orchidejí v palmovém skleníku až po milióny květin pod širým nebem. Na přelomu května a června zastihnete vrcholnou událost roku – nádheru rozkvetlých růží v "Italské zahradě" a na "Promenádě keřových růží". Náš výlet vám květinové Mainau představí v kontextu druhého největšího středoevropského jezera, v jehož blízkosti odhalí i nejmohutnější středoevropský vodopád, malebná městečka nebo méně známé partie Alp. Zájemce o historii zavede k sídlu knížat miniaturního Lichtenštejnska i na místo, kde byl upálen Mistr Jan Hus.

1. den

večer odjezd. Noční přejezd k Bodamskému jezeru.

2. den

dopoledne prohlídka německého historického města Kostnice (palác kostnického koncilu, dům Mistra Jana Husa a místo jeho upálení, katedrála), poté přejezd na květinový ostrov Mainau (subtropické zahrady v italském stylu, milióny květin). Odpoledne zastávka u Rýnských vodopádů ve švýcarském Schaf fhausenu (nejmohutnější vodopády ve střední Evropě). Nocleh na rakouské straně Bodamského jezera.

3. den

dopoledne prohlídka Bregenzu – rakouského střediska na břehu Bodamského jezera a fakultativně výjezd lanovkou na vrchol Pfänder (1064 m, panoramatický výhled na jezero a až 240 alpských vrcholů). Odpoledne prohlídka historického bavorského města Lindau, které leží na ostrůvku v Bodamském jezeře. Poté výlet do Lichtenštejnského knížectví a prohlídka jeho metropole Vaduzu (knížecí hrad, sídlo vlády, galerie). Zastávka v tyrolské metropoli Innsbrucku a procházka v jeho historickém centru (Hofburg, arkýřové domy starého města včetně tzv. Zlaté stříšky aj.). Přejezd do ČR. V nočních hodinách návrat domů.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací a WC.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací a WC.

Trasa A

Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.

Termíny a ceny

Bodamské jezero a květinový ostrov Mainau
Německo

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.