Taurská cyklostezka

Země: Rakousko
Destinace: Salcburk
Strava Polopenze
Doprava Autobusem
Autobusová dopravaWi-Fi
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Zájezd je určen všem milovníkům pohodové cyklistiky a krásné přírody. Etapy s maximálním převýšením do 400 m, všechny etapy mají kratší varianty. Během zájezdu projedete na kole nejzajímavější oblasti Rakouska. Navštívíte Krimml a jeho věhlasné vodopády, projedete kolem Zellerského jezera, na dosah budete mít ledovcovou oblast na Kitzsteinhornu. Projedete se cyklostezkou podél řeky Saalach. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi na všech typech kol.

1. den

V časných ranních (nočních) hodinách odjezd do Rakouska k městečku Hochfilzen, dále sjezd z Griessenpass (1000 m n.m.) do městečka Saalfelden a pak přes pastviny a nádherné vesničky do Maishofenu, kde bude i nocleh. (Délka etapy 35 km, stoupání 100 m, sjezd 350 m).

2. den

Prohlídka Krimmelských vodopádů, dále na kolech Krimml, Mittersill, Uttendorf, Piesendorf, Zell am See. Nocleh v Maishofenu. (Délka etapy cca 70 km, stoupání 150 m, sjezd 400 m).
Možnost zajímavé alternativy: Ráno odjezd do Krimmlu, kde nás vyveze místní taxi do malebného horského údolí Krimmler Achental, kde strávíme na kolech většinu času. Dojedeme na konec údolí pod ledovec a poté se vydáme podél říčky Krimmler Ache zpět a projedeme celé údolí až ke Krimmelským vodopádům. Odjezd zpět na penzion. (Délka etapy cca 25 km, stoupání 250 m, sjezd 850 m).

3. den

Okružní etapa kolem Zellerského jezera. Trasa povede od penzionu přes Zell am See do Kaprunu a poté zpět přes Bruck po druhé straně jezera. Možnost návštěvy soutěsky Sigmund-Thun-Klamm za Kaprunem. (Délka etapy cca 35 km, stoupání 250 m, sjezd 250 m).

4. den

Vydáme se údolím Saalachtal z Maishofenu přes Maria Alm, Saalfelden, Marzon, Weissbach, St. Martin, Lofer. Na trase bude možné navštívit soutěsku Seisenbergklamm nebo jeskyni Lamprechtshöhle. Naložení kol, odjezd do ČR v odpoledních hodinách. Návrat v pozdních večerních hodinách. (Délka etapy 45 km, stoupání 100 m, sjezd 250 m).

Trasa A

Za příplatek: Brno ( 600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.

Popis

Salcbursko je jednou z devíti spolkových zemí Rakouska, leží v Alpách, jeho sousedy jsou německá spolková země Svobodný stát Bavorsko, italská autonomní oblast Tridentsko – Horní Adiže a rakouské spolkové země Horní Rakousy, Štýrsko, Tyrolsko a Korutany.
Hlavním městem je Salzburg, který je ekonomicko-kulturním centrem, je zde mezinárodní letiště, kříží se zde dálnice i hlavní železniční tahy. Na jihu této spolkové země se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur s mnoha třítisícovými vrcholy, na východě a severu pak masiv Dachsteinu a Berchtesgadenské Alpy.
Vysoké Taury jsou nejdelší a nejmohutnější horský systém rakouské části Východních Alp. Hřeben s celkovou délkou 200 km nemá v celých Východních Alpách konkurenci. Celá oblast je bohatě zaledněna. Největším ledovcem je Pasterze. S plochou 18,5 km² je jedním z nejmohutnějších ledovců ve Východních Alpách. V roce 1981 bylo území o celkové rozloze 1834 km² vyhlášeno za Národní park Vysoké Taury. Chráněno je tak celkem 120 vysokých vrcholů a 169 ledovců. Celková rozloha pohoří Vysoké Taury je 4950 km². Impozantní štíty masivů Tennegebirge, Loferer Steinberge, Radstädter Tauern a Hagengebirge tvoří úchvatnou podívanou, obzvlášť v kombinaci s romantikou soutěsek, divokých bystřin, vodopádů, malebných údolí a útulných horských chat dokonale zapadajících do přírodní idyly. Příroda je zde uchvacující, všeobjímající ticho ruší jen zvuk kravských zvonců nebo zurčení vody v bystřinách. Od jara do podzimu se stává rájem vyznavačů vysokohorské a pěší turistiky. Tato oblast nabízí stovky kilometrů značených tras různých úrovní a obtížností. Pokud nejste sportovně naladěni, ale máte rádi alespoň procházky, tak vás Salcbursko jistě okouzlí svými zelenými loukami a nezapomenutelným pohledem na ty nejvyšší vrcholky. Zde je pro každého něco. Nezáleží tak, zda hledáte klidnou dovolenou či pořádnou dávku sportu, určitě si vyberete to své.

Termíny a ceny

Taurská cyklostezka
Rakousko - Salcburk

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Za příplatek: Brno ( 600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.