Zážitkové zahrady Kittenberger

Země: Rakousko
Destinace:
Strava Bez stravování
Doprava Autobusem
Autobusová doprava
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Vydejte se s námi za fascinujícím zážitkem Kittenbergerských zahrad. Reinhard Kittenberger mezi vinicemi pokryté kopce, do zvrásněné krajiny Schilternu u Langenlois začlenil za pomoci rodiny i zaměstnanců, jedno z nejkrásnějších návštěvních míst pro milovníky zahrad v Rakousku. Zahrady zážitků Kittenberger jsou fascinujícím projektem, který vás ohromí svou rozlehlostí a bohatostí. V současné době nabízejí 40 láskyplně vytvořených tematických zahrad, které plynule navazuje jedna na druhou, což činí toto rozsáhlé zařízení velmi atraktivním, velkou, vzdušnou a prosvětlenou restauraci a velkoryse koncipovaný prodejní prostor, ve kterém nabízí rostliny a zahradní doplňky všeho druhu. Můžete se procházet od zahrádky k zahrádce, od jednoho fantastického místa k druhému, doprovázeni vůněmi a klokotáním vodních fontán a rybníčků. V obdivuhodném světě zahrad plných fantazie sousedí Asie s vinicemi, portugalská vášeň se tu setkává s keltskou silou, po duze sklouznete do vyprahlé stepi a ze skluzavky rovnou na balanční vor. Bylinky se vzpínají do výšky kopce dvěma cestami, které se ve spirále nikdy nestřetnou. Sochy a plastiky překvapují, alpaky, poníci a kozy přívětivě kývají hlavami na pozdrav. Lavičky a lehátka, vše vybaveno pohodlnými polštáři, zvou k požitku z dané chvíle. Bez ustání realizují neúnavný zahradník Reinhard Kittenberger a jeho zaměstnanci nové nápady a decentní přítomností udržují příjemné prostředí pro flóru, faunu a pro návštěvníky. Při cestě zpět dle časových možností zastávka u nejslavnější rakouské vinice Loisium Wein Welt, kde si můžete zakoupit kvalitní víno ve vinotéce Vinothek Langenlois.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Trasa A

Písek, Strakonice, Vodňany, České Budějovice, Lišov, Třeboň, Suchdol, Halámky

Popis

Salcbursko je jednou z devíti spolkových zemí Rakouska, leží v Alpách, jeho sousedy jsou německá spolková země Svobodný stát Bavorsko, italská autonomní oblast Tridentsko – Horní Adiže a rakouské spolkové země Horní Rakousy, Štýrsko, Tyrolsko a Korutany.
Hlavním městem je Salzburg, který je ekonomicko-kulturním centrem, je zde mezinárodní letiště, kříží se zde dálnice i hlavní železniční tahy. Na jihu této spolkové země se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur s mnoha třítisícovými vrcholy, na východě a severu pak masiv Dachsteinu a Berchtesgadenské Alpy.
Vysoké Taury jsou nejdelší a nejmohutnější horský systém rakouské části Východních Alp. Hřeben s celkovou délkou 200 km nemá v celých Východních Alpách konkurenci. Celá oblast je bohatě zaledněna. Největším ledovcem je Pasterze. S plochou 18,5 km² je jedním z nejmohutnějších ledovců ve Východních Alpách. V roce 1981 bylo území o celkové rozloze 1834 km² vyhlášeno za Národní park Vysoké Taury. Chráněno je tak celkem 120 vysokých vrcholů a 169 ledovců. Celková rozloha pohoří Vysoké Taury je 4950 km². Impozantní štíty masivů Tennegebirge, Loferer Steinberge, Radstädter Tauern a Hagengebirge tvoří úchvatnou podívanou, obzvlášť v kombinaci s romantikou soutěsek, divokých bystřin, vodopádů, malebných údolí a útulných horských chat dokonale zapadajících do přírodní idyly. Příroda je zde uchvacující, všeobjímající ticho ruší jen zvuk kravských zvonců nebo zurčení vody v bystřinách. Od jara do podzimu se stává rájem vyznavačů vysokohorské a pěší turistiky. Tato oblast nabízí stovky kilometrů značených tras různých úrovní a obtížností. Pokud nejste sportovně naladěni, ale máte rádi alespoň procházky, tak vás Salcbursko jistě okouzlí svými zelenými loukami a nezapomenutelným pohledem na ty nejvyšší vrcholky. Zde je pro každého něco. Nezáleží tak, zda hledáte klidnou dovolenou či pořádnou dávku sportu, určitě si vyberete to své.

Termíny a ceny

Zážitkové zahrady Kittenberger
Rakousko

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Písek, Strakonice, Vodňany, České Budějovice, Lišov, Třeboň, Suchdol, Halámky