Slovinsko – perly Julských Alp

First Moment
Země: Slovinsko
Destinace:
Strava Snídaně
Doprava Autobusem
3 150 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Slovinsko je pozoruhodná země, která se nachází na rozhraní střední Evropy a Středomoří. Návštěvníky láká stejnou měrou na horské partie Alp, do krasových jeskyní, k průzračným jezerům nebo k moři. Náš okruh nevynechává ani jednu ze zmíněných atrakcí. Podobně jako české země i Slovinsko bývalo po staletí součástí habsburské monarchie, a tak tu můžeme objevovat památky, které mají blízko k naší historii. Proto budeme při poznávání přírodních krás vnímat i milníky společné minulosti.

1. den

odjezd ve večerních hodinách.

2. den

příjezd do Kranjské Gory - nejznámější turistické centrum v srdci Julských Alp. Leží v údolí obklopeném mohutnými horskými štíty. Malé městečko má bohatou historii a kulturní památky. V zimě je dějištěm Světových pohárů v sjezdovém lyžování. Návštěva Planice - centrum skoků na lyžích s mamutím můstkem LETALNICA, kde padlo již několik světových rekordů. V historii byl jedním z pokořitelů svět. rekordu český král skokanů Jiří Raška. Dále se vydáme ke Smaragdovému jezírku Zelenci - zajímavá malá přírodní rezervace, kde jsou smaragdová jezírka částí jednoho z pramenů řeky Sávy. Navštívíme Jezero Jasna - mělké horské jezero s křišťálovou vodou a ledovou říčkou, kde je krásný výhled na okolní monumentální vrcholy a příjemné posezení např. u kávy na břehu jezera, dále procházka po Kranjské Goře, nocleh.

3. den

Mojstrana: procházka k vodopádu Peričnik, k dolině pod severní stěnou Triglavu, která je po staletí výzvou pro každého horolezce. Přejezd k Bledskému hradu, prohlídka městečka Bled s krásným jezerem, které je považováno za výkladní skříň Slovinska. Horská scenerie a čisté jezero posouvá Bled na první příčku nejnavštěvovanějších míst ve Slovinsku. Dominanta Bledského hradu, ostrůvek s tajemnou historii a sladká tečka na závěr okouzlí každého návštěvníka. Procházka, individuální volno, popřípadě fakultativně plavba na ostrůvek na jezeře. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

4. den

ráno příjezd do ČR.

Trasa A

Praha, Dobříš, Příbram, Strakonice, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Termíny a ceny

Slovinsko – perly Julských Alp
Slovinsko

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
07.05. - 10.05.2020 4 Autobusem Snídaně
First Moment
  
3 250 Kč 3 150 Kč 3 150Kč
Cena zahrnuje

1x ubytování v hotelu*** se snídaní v pokoji s vlastním příslušenstvím, dopravu autobusem s klimatizací a WC, služby průvodce a pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 20 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 30 Kč.

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Praha, Dobříš, Příbram, Strakonice, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.