Barcelona a Katalánsko

Země: Španělsko
Destinace: Barcelona
Strava Polopenze
Doprava Autobusem
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Katalánsko je pozoruhodná země, vklíněná mezi Španělsko a Francii. Jeho kultura i příroda tvoří spojení mezi Pyrenejským poloostrovem a zbytkem Evropy. Ve středověku bylo mocným státem, který těžil z obchodu i ze své role základny křesťanských válečníků, jež bojovali proti Maurům. Místní králové ovládali velkou část Středomoří, včetně jižní Itálie a středního Řecka. O tehdejším bohatství a kulturní vyspělosti vypovídají románské kostely, mosty a paláce na katalánském venkově, stejně jako reprezentativní katedrála a královský hrad v hlavním městě. Středověká kultura měla na co navázat, neboť v Katalánsku se dochovaly antické komunikace, budovy, amfiteátry i chrámy. Umělecké dědictví završila na konci 19. století katalánská secese v čele s geniálním architektem Antoniem Gaudím, který zde tvořil organické stavby, nemající jinde ve světě obdoby. Do Katalánska patří i hvězdy moderního malířství - Salvador Dalí, Joan Miró a Pablo Picasso. V průběhu podzimních prázdnin vám z Katalánska ukážeme všechny jeho přednosti. V historických městech si oživíme středověkou minulost, v Barceloně nebo Figueras vám představíme slavná díla moderního umění, ubytujeme vás v hotelu u ještě teplého Středozemního moře a budeme vám servírovat večeře formou vydatných švédských stolů.

1. den

ráno odjezd z České republiky. Cesta přes Německo a Francii.

2. den

celodenní prohlídka katalánské metropole Barcelony (středověké a moderní památky, po stopách mořeplavce Kryštofa Kolumba nebo geniálního architekta Gaudího, Barri Gotic, Sagrada Familia, Parc Güell aj.). Nocleh v letovisku na pobřeží Středozemního moře.

3. den

celodenní fakultativní výlet do historických městeček Besalú (středověké domy, kostely a most) a Girona (románské a gotické památky, středověká židovská čtvrť, procházka po hradbách) a návštěva města Figueras (proslulé muzeum surrealisty Salvadora Dalího) (590,- Kč).

4. den

výjezd do pohoří skalních věží Montserrat s návštěvou stejnojmenného kláštera. Až do pozdních večerních hodin prohlídka Barcelony (Akvárium, muzea, Rambla, tržnice, Katalánské náměstí s obchodními domy, olympijský areál, Pueblo Espaňol, muzeum FC Barcelony na Nou Campu). Noční přejezd přes Francii a Německo.

5. den

večer návrat do České republiky.

Trasa A

České Budějovice, Vodňany, Protivín, Písek, Strakonice, Blatná, Nepomuk, Plzeň, Rozvadov.

Trasa B

Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany.

Termíny a ceny

Barcelona a Katalánsko ***
Španělsko - Barcelona

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
26.10. - 30.10.2022 5 Autobusem Polopenze    8 680 Kč 8 680Kč
Cena zahrnuje

2x ubytování v hotelu*** s polopenzí, dopravu autobusem s klimatizací a WC, průvodce a pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Fakultativní výlet do historických městeček (cena za osobu) 590 Kč (cena za autobusovou přepravu s průvodcem, vstupné není zahrnuto v ceně výletu), pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 25 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 35 Kč, připojištění pro případ pandemie (více informací najdete v sekci dokumenty ke stažení ) - tarif P (na osobu a den) 36 Kč (lze sjednat pouze s pojištěním - tarif K5S či K5SS).

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

České Budějovice, Vodňany, Protivín, Písek, Strakonice, Blatná, Nepomuk, Plzeň, Rozvadov.

Trasa B

Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany.