Rakouské Alpy na horských kolech

Země: Rakousko
Destinace:
Strava Polopenze
Doprava Autobusem
3000Autobusová dopravaWi-Fi
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Zájezd je určen pro náročné cyklisty a vyznavače MTB. Na horských kolech budeme putovat po cestách a necestách, nahoru a dolu. Zdoláme vrchol převyšující 2 100 m n.m., projedeme se kolem horských jezer a budeme se kochat nádhernými výhledy na okolní hory a také údolí, které budeme mít často hluboko pod námi.

1. den

V časných ranních hodinách odjezd do Rakouska, konkrétně do městečka Gmunden na břehu jezera Traunsee. Pojedeme okruh 4 jezer, konkrétně Traunsee – Laudachsee – Almsee – Offensee – Traunsee. Čeká nás cca 80 km s celkovým převýšením cca 1 600 výškových metrů. Odjezd na ubytování v obci Maishofen nedaleko Zell am See, večeře, nocleh.

2. den

Po snídani odjezd na kolech přímo od penzionu. Čeká nás krásný okruh se zdoláním vrcholu Hundstein (2 117 m n.m.). Je to nejvyšší hora malého pohoří Dientener Berge, ale zároveň má titul nejvyšší „zelené“ hory v Evropě, jedná se zřejmě o nejvyšší evropský vrchol, který není skalnatý. Naše trasa povede z Maishofenu směrem na Maria Alm, kde teprve začne to pravé nefalšované stoupání až na vrchol Hundsteinu. Poté sjezd po jihozápadním hřebeni, kolem chaty Enzianhütte až do Thumersbachu na břehu Zellersee a dále do Maishofenu. Celková délka je necelých 50 km s převýšením cca 1 400 výškových metrů. Večeře, nocleh.

3. den

Po snídani se přesuneme do Schladmingu, velmi známého lyžařského střediska. Dnes nás bude čekat velmi zajímavá etapa, která nás dovede až do výšky téměř 2 000 m n.m. ke krásným horských jezerům Oberer a Unterer Giglachsee. Naše putování začne přímo ve Schladmingu v údolí řeky Enns, podél které pojedeme několik kilometrů proti proudu do obce Pichl. Zde se naše cesta odpoutá od rovinatého údolí a začneme nemilosrdně stoupat až k osadě Ursprungalm. Zde začne opravdová cesta pro bikery až k výše zmíněným jezerům. Sestupová cesta je většinu času stejná jako výstupová, až u mostu Strickbrücke se od ní odpoutá a během krátké chvíle sjedeme opět do Schladmingu. Délka etapy je necelých 50 km s převýšením cca 1 400 výškových metrů. Odjezd do ČR s návratem ve večerních hodinách.

Trasa A

Praha, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice.

Trasa B

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.

Popis

Salcbursko je jednou z devíti spolkových zemí Rakouska, leží v Alpách, jeho sousedy jsou německá spolková země Svobodný stát Bavorsko, italská autonomní oblast Tridentsko – Horní Adiže a rakouské spolkové země Horní Rakousy, Štýrsko, Tyrolsko a Korutany.
Hlavním městem je Salzburg, který je ekonomicko-kulturním centrem, je zde mezinárodní letiště, kříží se zde dálnice i hlavní železniční tahy. Na jihu této spolkové země se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur s mnoha třítisícovými vrcholy, na východě a severu pak masiv Dachsteinu a Berchtesgadenské Alpy.
Vysoké Taury jsou nejdelší a nejmohutnější horský systém rakouské části Východních Alp. Hřeben s celkovou délkou 200 km nemá v celých Východních Alpách konkurenci. Celá oblast je bohatě zaledněna. Největším ledovcem je Pasterze. S plochou 18,5 km² je jedním z nejmohutnějších ledovců ve Východních Alpách. V roce 1981 bylo území o celkové rozloze 1834 km² vyhlášeno za Národní park Vysoké Taury. Chráněno je tak celkem 120 vysokých vrcholů a 169 ledovců. Celková rozloha pohoří Vysoké Taury je 4950 km². Impozantní štíty masivů Tennegebirge, Loferer Steinberge, Radstädter Tauern a Hagengebirge tvoří úchvatnou podívanou, obzvlášť v kombinaci s romantikou soutěsek, divokých bystřin, vodopádů, malebných údolí a útulných horských chat dokonale zapadajících do přírodní idyly. Příroda je zde uchvacující, všeobjímající ticho ruší jen zvuk kravských zvonců nebo zurčení vody v bystřinách. Od jara do podzimu se stává rájem vyznavačů vysokohorské a pěší turistiky. Tato oblast nabízí stovky kilometrů značených tras různých úrovní a obtížností. Pokud nejste sportovně naladěni, ale máte rádi alespoň procházky, tak vás Salcbursko jistě okouzlí svými zelenými loukami a nezapomenutelným pohledem na ty nejvyšší vrcholky. Zde je pro každého něco. Nezáleží tak, zda hledáte klidnou dovolenou či pořádnou dávku sportu, určitě si vyberete to své.

Termíny a ceny

Rakouské Alpy na horských kolech
Rakousko

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Praha, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice.

Trasa B

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.