Srí Lanka - Cejlon - ráj bez andělů

Země: Srí Lanka
Destinace:
Strava Polopenze
Doprava Letecky
letecky
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Navštivte s Námi ostrov, právem považovaný světoznámými cestovateli Zikmundem a Hanzelkou za nejatraktivnější zemi na planetě. Pro českého turistu, který touží spatřit významné buddhistické památky, stáda slonů, mystické hory, čajové plantáže, džungli nebo bílé pláže s kokosovými palmami, je Cejlon optimálním výletním místem. Nemusíme se zde obávat nebezpečných epidemií a vysoké kriminality jako v jiných tropických zemích ani záplavy turistického byznysu jako v blízkém Thajsku. Program je rozdělen do tří částí: nejdříve se navštěvují památky a zajímavosti v centru ostrova, poté se jede za přírodou do hor a oblasti čajových plantáží. Na závěr je naplánován odpočinek na pláži Indického oceánu se cvičením jógy pod vedením cvičitelky paní Jany Soukupové. Na exotický ostrov směřujeme v období sucha.

1. den

odlet na Srí Lanku.

2. den

přílet do Colomba. Aklimatizace v Negombu. Nocleh.

3. den

dopoledne prohlídka středověké královské rezidence Yapahuwa, odpoledne prohlídka buddhistických chrámů a starověkých památek v Anuradhapuře(metropole starověkého Cejlonu, téměř 100 m vysoké stúpy v džungli, 2500 let starý strom Bó, památka UNESCO), nocleh v Anuradhapuře.

4. den

dopoledne návštěva poutního místa Mihintale (starověké buddhistické památky). Odpoledne prohlídka buddhistických památek v Polonaruwě (středověká metropole ostrova, paláce, stúpy, Buddhové, památka UNESCO), fakultativní výlet na sloní safari v NP Minneriya. Nocleh v Habaraně.

5. den

výstup na skalní pevnost Sigirya (královské sídlo před 1500 lety, světoznámé fresky žen, komplex zahrad, památka UNESCO), odpoledne prohlídka skalního kláštera v Dambulle (Buddhové a cenné fresky v jeskyních, památka UNESCO), návštěva zahrady s kořením s možností nákupu, cestou do hotelu zastávka u hindhuistického chrámu v Matale. Nocleh.

6. den

prohlídka někdejší metropole Kandy (chrám Buddhova zubu – nejposvátnější buddhistické místo na Cejlonu, památka UNESCO, muzeum drahokamů, botanická zahrada). Návrat na nocleh v Kandy.

7. den

vyhlídková jízda přes hory Centrálního masívu – Hill Country, návštěva sloního sirotčince v Pinnawele, poté přejezd na expozici slonů a možnost jízdy na slonech, zastávky mezi čajovými plantážemi, návštěva továrny na výrobu čaje (výroba a ochutnávka), zastávka u působivých vodopádů Ramboda a výhledy na jednu z nejvyšších ostrovních hor – Piduruthalagala. Prohlídka britského horského městečka Nuwara Eliya. Nocleh (ubytování bez klimatizace).

8. den

dopoledne výlet na step Hortonsplains a pěšky k 700 m hluboké propasti „Konec světa“ vodopády Backerfalls. Odpoledne cesta mezi čajovými plantážemi, zastávka u téměř 200 m vysokého vodopádu Dialumafalls a u gejzíru mořské vody – Blow hole. Příjezd k romantické zátoce Una Watuna, nocleh.

9. den

návštěva koloniálního města Galle, želví farmy, fakultativní výlet na říční safari, skořicové plantáže.

10. den

pobyt u moře, možnost šnorchlování na pláži Jungle beach.

11. den

ráno přesun do Colomba, prohlídka centra metropole Srí Lanky (buddhistické chrámy, vládní budovy, tržiště) a odlet.

12. den

návrat domů.

Další informace

Na Srí Lanku byla zavedena vízová povinnost. Cestovní kancelář Vám za poplatek 1 000 Kč může vízum vyřídit. Je k němu třeba číslo pasu, datum vydání a platnost pasu.
Za příplatek (dle délky pobytu, ceny transferu na letiště a zpátečního letu) lze zájezd pro individuální zájemce prodloužit o delší pobyt v letovisku Una Watuna.

Trasa A

Letiště Václava Havla Praha.

Termíny a ceny

Srí Lanka - Cejlon - ráj bez andělů
Srí Lanka

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Letiště Václava Havla Praha.