Chorvatský kaleidoskop - národní parky a památky

Země: Chorvatsko
Destinace:
Strava Polopenze
Doprava Autobusem
6 490 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

V Chorvatsku svádí historie s přírodou vyrovnaný souboj o přízeň zahraničních návštěvníků. Ve starověku si tam slavný císař nechal postavit svou rezidenci, ve středověku si krajinu chránili Benátčané a budovali tam jedno opevněné město za druhým. Reliéf země vytváří Dinárské pohoří, které spadá do vln Jaderského moře, a v blízkosti pobřeží se znovu vynořuje v podobě stovek ostrovů. Prolínání minulosti a působivé přírodní scenérie vás bude doprovázet po celý zájezd, který mapuje krajinu, jíž si filmaři vybrali jako kulisu pro natáčení Vinnetoua.

1. den

večer odjezd. Noční přejezd do Chorvatska.

2. den

program v NP Plitvická jezera, úchvatná přírodní scenérie, místo natáčení filmu Poklad na Stříbrném jezeře. Odpoledne prohlídka historického města Šibenik, nocleh.

3. den

program v NP Krka (slavné vodopády, místo natáčení Vinnetoua) a prohlídka dalmatské metropole Splitu, Diokleciánova rezidence, promenáda, odpoledne zastávka ve starobylém městečku Trogir, místu natáčení filmu Poslední výstřel s Vinnetouem, nocleh.

4. den

dopoledne zastávka ve starobylém městečku Ston (evropská „čínská zeď“, saliny) a celodenní prohlídka historického Dubrovníku s místním průvodcem – třída Stradun, Knížecí palác, katedrála, možnost procházky po hradbách. Fakultativní výlet lodí na ostrov Locrum, františkánský klášter, rozsáhlá botanická zahrada, Port Royal s výhledem na Dubrovník (cca 10 eur). Fakultativně lanovka na návrší Srd, výhled na Dubrovník, muzeum Obléhání Dubrovníku v 90. letech 20 století. Noční přejezd do České republiky.

5. den

kolem poledne návrat domů.

Trasa A

Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.

Termíny a ceny

Chorvatský kaleidoskop - národní parky a památky
Chorvatsko

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
24.09. - 28.09.2022 5 Autobusem Polopenze    6 490 Kč 6 490Kč
Cena zahrnuje

2x ubytování v hotelu s polopenzí v pokoji s vlastním příslušenstvím, dopravu autobusem s klimatizací a WC, služby průvodce a pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 25 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 35 Kč, připojištění pro případ pandemie (více informací najdete v sekci dokumenty ke stažení ) - tarif P (na osobu a den) 36 Kč (lze sjednat pouze s pojištěním - tarif K5S či K5SS).

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.