Plavba Severní Dalmácií

Země: Chorvatsko
Destinace: Dalmácie - Šibenik
Strava Bez stravování
Doprava Autobusem, Vlastní
16 057 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Přednosti

Dovolujeme si Vám zprostředkovat nezapomenutelnou zážitkovou dovolenou na moři dle Vašich individuálních přání přímo pro Vás na míru.

Chorvatsko je jedinečnou destinací pro jachting a plavby na moři díky mnoha ostrovům blízko pobřeží, krátkým vzdálenostem mezi sebou a úžasným plážím, přírodě a podmořskému životu.

Všechny ceny a zastávky okruhu jsou pouze orientační, vždy záleží na konkrétních preferencích klienta a dostupnosti pronajímaných plavidel!

Popis

Chorvatsko je díky malé vzdálenosti mezi jednotlivými ostrovy a pobřežím, krásným zátokám, malebným oblázkovým i písčitým plážím a historickým městům i také díky místní vynikající středomořské kuchyni, jedinečným cílem pro vaši plavbu a dovolenou na moři.

Okruh PLAVBA SEVERNÍ DALMÁCIÍ zahrnuje zejména ostrovy s přírodními parky, krásnými písčitými plážemi a zátokami s menšími přístavními městečky.

Vyplouvá se z přístavů v okolií Zadaru a Šibeniku. Pluje se přes ostrovy Kornati, Murter, Molat, Ist, Olib, Silba, Dugi Otok a Premuda. Navštívíte historická města Zadar, Šibenik, Skradin a Sali.

ZADAR
Zadar je pobřežní město známé svým historickým starým městem, včetně starověkého římského fóra, a současné instalace mořských varhan.

MOLAT
Ostrov Molat je nedotčený cestovním ruchem, perfektní místo ke koupání a opalování v mnoha zátokách s krásnými plážemi a malými přístavy.

IST
Ostrov Ist ve tvaru motýla s krásnou zátokou před malebným starým městem. Je to jeden z ostrovů, kde je zakázána automobilová doprava a žije zde přibližně pouze 250 obyvatel.

DUGI OTOK
Ideální pro koupání v krásných zátokách, nerušené pláže, potápění a šnorchlování, šnorchlováním přístupný vrak lodi. Sakarun je kouzelná písečná pláž. Na ostrově se nachází vesnice Veli Rat a přírodní park Telaščica.

SALI
Sali je turistická vesnice s rybářskou tradicí. Jedná se o administrativní a kulturní centrum ostrova Dugi Otok.

KORNATI
Souostroví Kornati je národní park s námořním rájem více než stovky velkých a malých ostrovů, z nichž největší je ostrov Kornat. Jedná se o chráněné území, které zajišťuje nerušený průběh přírodních procesů a udržitelné využívání zdrojů. Je možné podniknout na ostrovech pěší túru v této speciální geologické oblasti. Nachází se tam pouze několik restaurací.


Ostrov Iž je poklidné místo, které má pouze dvě vesnice – Mali Iž a Veli Iž.

Finální podoba trasy záleží vždy na domluvě a také na dalších aspektech jako je počasí, aktuální předpověď atd.

Ubytování

Katamarán či plachetnice, které jsou zde orientačně kalkulovány mají k dispozici 4 až 5 dvoulůžkových ložnic s vlastním sociálním zařízením s WC. V salonu může být k dispozici přistýlka ve formě rozkládací pohovky pro jednu až dvě osoby. Dále je zde vybavená kuchyně a terasa na opalování. Jedna z kajut je obsazena kapitánem, který spí na lodi!!!

Výběr lodi a doplňkových služeb záleží VŽDY na INDIVIDUÁLNÍCH preferencích klienta a dostupnosti plavidel. Cena je proto vždy ORIENTAČNÍ.

S výběrem lodi dle daných parametrů vám poradíme, loď pro vaši skupinu a danou plavbu vybereme, zajistíme pronájem, kapitána a případně další členy posádky.

Výběr lodi závisí na velikosti skupiny a Vašich preferencích. V případě, že chcete mít zážitky z plachtění, pak je vhodné využít plachetnici, v případě že chcete méně adrenalinové plavby, zvolte stabilní katamarán. Moderní katamarány a plachetnice jsou plně vybaveny vnitřním a venkovním nábytkem, kuchyněmi, sociálním zařízením s WC a sprchami, venkovní sprchou, kajuty jsou většinou dvoulůžkové, některé lodě mají klimatizaci, generátor, TV, gril apod. Na palubě jsou k dispozici venkovní terasy nebo plochy pro odpočinek a opalování. Na palubu je možné vzít šnorchlovací nebo potápěčské vybavení, paddleboardy, sup, surfy a jiné sportovní potřeby, rovněž také dětský kočárek. Většina lodí má na palubě malý gumový člun, kterým se při zakotvení lodi blízko pobřeží dostanete na pevninu na ranní nákupy, prohlídky měst, do restaurací apod.

KATAMARÁN by určitě měli zvolit ti, kteří nemají zkušenosti s plachtěním nebo delší plavbou po moři, rodiny s dětmi, skupiny přátel, senioři. Katamarány jsou širší, nabízí více místa než plachetnice a mají prostorné kabiny hotelového typu s koupelnami a WC, nahoře prostornou kuchyni s obývací částí, na palubě venkovní sezení a prostor na opalování a odpočinek. Katamarán má totiž dva plováky, které zajišťují jeho mnohem větší stabilitu na vlnách a ani při plachtění se téměř nenaklánějí a tím také eliminují případné mořské nemoci posádky. Moderní katamarány mají dva motory a mělký ponor, díky čemuž je s katamaránem možné zakotvit v mělčích vodách a dostat se tak na více míst, blíže k pevnině, do lagun, k malým písečným ostrůvkům nebo do zátok. Katamarány jsou obecně rychlejší než plachetnice.

PLACHETNICE je volbou pro ty, kteří buď již mají zkušenosti s plavbou po moři, nebo chtějí plachtit sportovnější plavbu, účastnit se závodů nebo se nebojí adrenalinovějších zážitků spojených s jachtingem – plachtěním. Plachetnice má jeden trup, který se zejména při plachtění na moři naklání. Velké moderní plachetnice však umí být také stabilní a nabízí velký komfort téměř jako katamarány. Plachetnice má mnohem větší ponor, tudíž je omezena hloubkou moře a není možné s ní připlout do mnohých mělkých zátok.

Stravování

Vlastní. Jídlo a pití si skupina nakoupí před odjezdem lodi s tím, že další lze dokupovat během plavby. Stravování a pití je třeba zajistit i pro všechny členy posádky na Vaše náklady (i v případě, že se stravujete v restauracích).

Za příplatek je možné zajistit přítomnost kuchaře a hostesky na palubě. Hosteska zajišťuje úklid, přípravu snídaně, lehkého obědu a pití po denní dobu - večeře již nikoliv, potraviny nakupuje na vaše náklady; pracuje také jako druhý člen posádky a plní pokyny kapitána lodi. Kuchař zajišťuje přípravu a servis stravování, potraviny nakupuje na vaše náklady.

Doprava

Možnost dopravy autobusem či vlastní (autem či letecky - výhodné letenky na pobyty od soboty do soboty nabízí Smartwings ).

Odjezdy autobusů jsou vždy v pátek, návrat v neděli. Možnost zakoupení místenky. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů. S ohledem na kapacitu zavazadlového prostoru autobusu je maximální počet 1 zavazadlo na osobu do 20 kg. Při nedodržení počtu zavazadel a dané váhy bude za nadváhu do max. 5 kg účtován poplatek u dopravce. Zavazadla s vyšší hmotností mohou být z přepravy vyloučena. Autobusy jsou často podrobovány kontrolám hmotnosti a při jejich překročení by mohlo dojít ke zbytečným nepříjemnostem. Přeprava zvířat na našich trasách není povolena.

Další informace

Check in 16:00-17:00 a check out 08:00-09:00 (loď musí být zpět v domovském přístavu v pátek odpoledne s plnou natankovanou nádrží, poslední noc je tedy v tomto přístavu).

Doprava

Možnost dopravy autobusem či vlastní (autem či letecky - výhodné letenky na pobyty od soboty do soboty nabízí Smartwings ).

Odjezdy autobusů jsou vždy v pátek, návrat v neděli. Možnost zakoupení místenky. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů. S ohledem na kapacitu zavazadlového prostoru autobusu je maximální počet 1 zavazadlo na osobu do 20 kg. Při nedodržení počtu zavazadel a dané váhy bude za nadváhu do max. 5 kg účtován poplatek u dopravce. Zavazadla s vyšší hmotností mohou být z přepravy vyloučena. Autobusy jsou často podrobovány kontrolám hmotnosti a při jejich překročení by mohlo dojít ke zbytečným nepříjemnostem. Přeprava zvířat na našich trasách není povolena.

Trasa C

Praha, Dobříš, Příbram-Halda, Písek, České Budějovice, Kaplice, Dolní Dvořiště, Brno, Ladná, Milevsko (490Kč), Chomutov (490 Kč), Most (490 Kč), Semily (490 Kč), Ostrava (490 Kč), Frýdek-Místek (490 Kč), Nový Jičín (490 Kč), Hranice (490 Kč), Olomouc (490 Kč), Prostějov (490 Kč), Zlín (490 Kč), Kroměříž (490 Kč), Vyškov (490 Kč), Jablonec nad Nisou (450 Kč), Liberec (450 Kč), Turnov (450 Kč), Mladá Boleslav (450 Kč), Benátky nad Jizerou (450 Kč), Brandýs nad Labem (450 Kč), Plzeň (450 Kč), Klatovy (450 Kč), Horažďovice (450 Kč), Hradec Králové (450 Kč), Pardubice (450 Kč), Hlinsko (450 Kč), Svitavy (450 Kč), Boskovice (450 Kč), Blansko (450 Kč), Kuřim (450 Kč), Strakonice (390 Kč), Benešov (390 Kč), Tábor (390 Kč), Soběslav (390 Kč), Humpolec (250 Kč), Jihlava-Pávov (250 Kč), Velké Meziříčí (250 Kč), Velká Bíteš (250 Kč).

Popis destinace

Šibenik je významné středisko cestovního ruchu, které si ovšem zachovává svůj starobylý ráz, a to nejen díky třem pevnostem v kopci nad městem, pozůstatek rozsáhlého městského opevnění. Za návštěvu určitě stojí také katedrála sv. Jakuba (Sveti Jakov), zapsaná v r. 2000 do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO.
Město má chráněnou polohu a vysoký počet dnů slunečního svitu.
V této oblasti můžete podniknout výlet do národního parku, který vznikl kolem mimořádného přírodního jevu, jímž řeka Krka se svými krásnými Skradinskými vodopády, kouzelným Visovackým jezerem a divokými soutěskami určitě je.

Termíny a ceny

Plavba Severní Dalmácií
Chorvatsko - Dalmácie - Šibenik

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
31.05. - 09.06.2024 10 Autobusem Bez stravování    23 260 Kč 23 260Kč
01.06. - 08.06.2024 8 Vlastní Bez stravování    20 310 Kč 20 310Kč
07.06. - 16.06.2024 10 Autobusem Bez stravování    23 260 Kč 23 260Kč
08.06. - 15.06.2024 8 Vlastní Bez stravování    20 310 Kč 20 310Kč
14.06. - 23.06.2024 10 Autobusem Bez stravování    23 260 Kč 23 260Kč
15.06. - 22.06.2024 8 Vlastní Bez stravování    20 310 Kč 20 310Kč
21.06. - 30.06.2024 10 Autobusem Bez stravování    23 260 Kč 23 260Kč
22.06. - 29.06.2024 8 Vlastní Bez stravování    20 310 Kč 20 310Kč
28.06. - 07.07.2024 10 Autobusem Bez stravování    24 719 Kč 24 719Kč
29.06. - 06.07.2024 8 Vlastní Bez stravování    21 769 Kč 21 769Kč
05.07. - 14.07.2024 10 Autobusem Bez stravování    25 044 Kč 25 044Kč
06.07. - 13.07.2024 8 Vlastní Bez stravování    22 094 Kč 22 094Kč
12.07. - 21.07.2024 10 Autobusem Bez stravování    25 044 Kč 25 044Kč
13.07. - 20.07.2024 8 Vlastní Bez stravování    22 094 Kč 22 094Kč
19.07. - 28.07.2024 10 Autobusem Bez stravování    25 044 Kč 25 044Kč
20.07. - 27.07.2024 8 Vlastní Bez stravování    22 094 Kč 22 094Kč
26.07. - 04.08.2024 10 Autobusem Bez stravování    25 044 Kč 25 044Kč
27.07. - 03.08.2024 8 Vlastní Bez stravování    22 094 Kč 22 094Kč
02.08. - 11.08.2024 10 Autobusem Bez stravování    25 044 Kč 25 044Kč
03.08. - 10.08.2024 8 Vlastní Bez stravování    22 094 Kč 22 094Kč
09.08. - 18.08.2024 10 Autobusem Bez stravování    25 044 Kč 25 044Kč
10.08. - 17.08.2024 8 Vlastní Bez stravování    22 094 Kč 22 094Kč
16.08. - 25.08.2024 10 Autobusem Bez stravování    25 044 Kč 25 044Kč
17.08. - 24.08.2024 8 Vlastní Bez stravování    22 094 Kč 22 094Kč
23.08. - 01.09.2024 10 Autobusem Bez stravování    25 044 Kč 25 044Kč
24.08. - 31.08.2024 8 Vlastní Bez stravování    22 094 Kč 22 094Kč
30.08. - 08.09.2024 10 Autobusem Bez stravování    19 869 Kč 19 869Kč
31.08. - 07.09.2024 8 Vlastní Bez stravování    16 919 Kč 16 919Kč
06.09. - 15.09.2024 10 Autobusem Bez stravování    19 007 Kč 19 007Kč
07.09. - 14.09.2024 8 Vlastní Bez stravování    16 057 Kč 16 057Kč
13.09. - 22.09.2024 10 Autobusem Bez stravování    19 007 Kč 19 007Kč
14.09. - 21.09.2024 8 Vlastní Bez stravování    16 057 Kč 16 057Kč
20.09. - 29.09.2024 10 Autobusem Bez stravování    19 007 Kč 19 007Kč
21.09. - 28.09.2024 8 Vlastní Bez stravování    16 057 Kč 16 057Kč
Cena zahrnuje

7x pronájem katamaránu nebo plachetnice AŽ pro 9 cestujících, služby profesionálního kapitána, pobytovou taxu, závěrečný úklid, pojištění CK proti úpadku.

Cena je pouze orientační v závislosti na specifikách Vašich požadavků, na dostupnosti plavidel a jejich vybavení. Konečná cena bude upřesněna při sepsání smlouvy.

Cena nezahrnuje

Pojištění

Pojištění lodi- každá loď je pojištěná pronajímatelem lodi s tím, že v případě škodné události jste odpovědni ve výši spoluúčasti dané konkrétním pojištěním (většinou 10%). Možno zakoupit i tzv. DAMAGE WAIVER- za případné škody nebudete odpovídat ani ve výši spoluúčasti- cena je okolo 300 eur a výš (v závislosti na velikosti lodi)

Pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč.
Pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna do 20 tis. – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč.
Pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna do 30 tis. – tarif K5SS (na osobu a den) 65 Kč.
Připojištění storna do 55 tis. - tarif S (na osobu a zájezd) 350 Kč (lze sjednat pouze s pojištěním - tarif K5SS), pojištění rozšířených asistenčních služeb Auto+ do 100 tis. Kč na dobu trvání max. 31 dní (více informací najdete v sekci dokumenty ke stažení) – tarif Auto+ (na auto a pobyt) 450 Kč (lze sjednat pouze s pojištěním - tarif K5S).

Slevy

PLAVBA BEZ KAPITÁNA- Plavby zajišťujeme komplexně, včetně profesionální posádky. Ovšem v případě, že má některý z členů skupiny odpovídající kapitánskou licenci a zkušenosti, lze se za určitých podmínek a ověření licence domluvit na zajištění plavby bez námi vybrané posádky.

Příplatky

Povinné příplatky placené na místě:

Povinné příplatky konkrétního pronajímatele lodi např. za welcome balíček, nafukovací člun a jiné
Poplatky za kotvení v přístavech, na bojce nebo na jiných placených místech (ceny se liší v závislosti na velikosti a vytíženosti)
Poplatky za doplnění nádrží na vodu (v případech, kdy loď kotví přes noc v marině, pak dotankování vody je vždy v ceně poplatku za přenocování)
Palivo (loď dostanete s plnou nádrží a s plnou nádrží se v pátek musí vrátit do přístavu)
Deposit (výše depositu se pohybuje dle velikosti pronajaté lodi cca od 2.000 EUR a výše, platba v přístavu u pronajímatele).

Nepovinné příplatky placené na místě:

Hosteska nebo kuchař- Cena za každého je cca 160-180 EUR/den
Parkování na placeném parkovišti v přístavu (neplatí v případě autobusové či letecké dopravy)
WIFI – dle velikosti datového balíčku
Ložní prádlo a ručníky- ve většině případech je zahrnuto v ceně, pokud nikoliv je možno za příplatek.
Sportovní potřeby- možno pronajmout surfy, šnorchlovací potřeby, paddle boardy a další
Vstupy do přírodní a národních parků, historických památek, návštěvy majáků, podmořských tunelů, návštěvy vinařství, ochutnávky vín, cyklo výlety, výuka plachtění, rybaření,...

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa C

Praha, Dobříš, Příbram-Halda, Písek, České Budějovice, Kaplice, Dolní Dvořiště, Brno, Ladná, Milevsko (490Kč), Chomutov (490 Kč), Most (490 Kč), Semily (490 Kč), Ostrava (490 Kč), Frýdek-Místek (490 Kč), Nový Jičín (490 Kč), Hranice (490 Kč), Olomouc (490 Kč), Prostějov (490 Kč), Zlín (490 Kč), Kroměříž (490 Kč), Vyškov (490 Kč), Jablonec nad Nisou (450 Kč), Liberec (450 Kč), Turnov (450 Kč), Mladá Boleslav (450 Kč), Benátky nad Jizerou (450 Kč), Brandýs nad Labem (450 Kč), Plzeň (450 Kč), Klatovy (450 Kč), Horažďovice (450 Kč), Hradec Králové (450 Kč), Pardubice (450 Kč), Hlinsko (450 Kč), Svitavy (450 Kč), Boskovice (450 Kč), Blansko (450 Kč), Kuřim (450 Kč), Strakonice (390 Kč), Benešov (390 Kč), Tábor (390 Kč), Soběslav (390 Kč), Humpolec (250 Kč), Jihlava-Pávov (250 Kč), Velké Meziříčí (250 Kč), Velká Bíteš (250 Kč).