Cyklostezka Alpe Adria – ze Salcburku až k Jadranu

First Moment do 30.04.
Země: Itálie
Destinace:
Strava Snídaně
Doprava Autobusem
Autobusová doprava
19 650 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Cyklostezka Alpe Adria představuje jednu z nejatraktivnějších cyklistických tras v celé Evropě. Šest etap, které překonávají Alpy a Korutany, spojují Mozartovo město Salcburk se severní částí Jadranu. Tato dálková cyklotrasa procházející nejen podél opuštěných železničních tratí, vysokých skalních stěn a působivých soutěsek je považována za jednu z nejatraktivnějších cyklistických tras v Evropě, která zahrnuje nejen sportovní, ale také kulturní a gastronomické zážitky. Na tomto výletě zažijete čistou přírodu a pocit svobody! Na své kůži ucítíte hřejivé paprsky slunce a užijete si mírné klima Korutan s teplými jezery koupání. Tato 411 km dlouhá cyklostezka Alpe Adria je pro milovníky cyklistiky jedinečným zážitkem.

1. den

(Salzburg - St. Johann im Pongau 69,9 km): brzy ráno odjezd z ČR, příjezd do Salcburku. První etapa začíná uprostřed kouzelného starého města Salcburku, Mozartova města a zavede vás na pohodovou jízdu na jih, podél řeky Salzach a do hor salcburských vápencových Alp, kolem četných přírodních památek, vysokých skalních stěn a působivých soutěsek. Pojedeme přes staré keltské město Hallein, kolem vodopádu Golling a krásného údolí Bluntautal. Dále se vydáme kolem Salzachöfen, místa, kde se Salzach působivě prořezává skalami masiv Tennengebirge. Poté vstoupíme do úzkého kaňonu vedoucího k hradu Hohenwerfen, malebně položenému středověkému hradu mezi horami Tennen a Hagengebirge a dostaneme se až do Bischofshofenu a Sankt Johann im Pongau na konec první etapy. Ubytování.

2. den

(St. Johann im Pongau - Obervellach 65,5 km): druhá etapa nás zavede nejprve podél Salzachu do Schwarzachu a poté nás čeká stoupání do Gasteinského údolí až do údolí Bad Gastein, nádherného místa s Gasteinským vodopádem v centru města. Pojedeme do Schwarzachu podél Salzachu, který je v tomto místě převážně regulován přehradami. Poté projedeme 1,5 km dlouhým tunelem a dostaneme se až do Dorfgasteinu a poté do srdce slavného lázeňského města Bad Hofgastein. Odtud pokračujeme ke břehu Gasteiner Ache do Bad Brucku a do světoznámého lázeňského města Bad Gastein, které obklopuje Gasteinský vodopád. Po Tauernschleuse se ocitneme v Korutanech, jedné z nejvýznamnějších turistických oblastí Rakouska, která se nachází na jižní straně Alp. Na této etapě nás Cyklotúra Alpe-Adria provede údolím Lower Mölltal, zasazeným mezi asi 3000 metrů vysoké hory skupiny Reisseck na severu a skupiny Kreuzeck na jih od údolí. Na konci druhé etapy se dostaneme do města Obervellach. Ubytování.

3. den

(Obervellach - Villach 73,5 km): třetí etapa začíná v městě Obervellach a zavede nás až do Villachu. Cestou budeme míjet hrad Falkenstein, Bernitzův vodopád, lanovku Kreuzeck, kaňon Barbarossa, odpočinkovou zóna na břehu Möllstausee v Mühldorfu a římské muzeum Teurinia u Spittalu. V samotném okresním městě Spittal najdeme krásný renesanční zámek Porcia, Muzeum lidové kultury a oblíbený městský park. Dále nás čekají jak historické, tak i přírodní zajímavosti, jako jsou vykopávky raně křesťanského kostela u Molzbichlu v dolním údolí Drautal, muzeum „Carantana“ a nejoblíbenější hora Villachu, Dobratsch. Ze Spittalu pojedeme po Drávské cyklostezce až do Villachu. Ubytování.

4. den

(Villach - Pontebba 58 km): čtvrtá etapa nás zavede z Villachu do Italské Pontebby. Pojedeme hlavně podél Gail, na jižní straně Villacher Alpe a částečně také přírodním parkem Dobratsch. Šlapáním přes malé vesničky se postupně přiblížíme k italské hranici, kterou překračujeme u Thörl-Maglern. Po opuštěné železniční trati, jen pár kilometrů za hranicemi, přijedeme do Tarvisia a dále budeme pokračovat až do městečka Pontebba.

5. den

(Pontebba - Tricesimo 73,7 km): pátá etapa nás zavede z Pontebby do Dogny po cyklostezce, která byla vybudována na bývalé nepoužívané železnici Pontebbana a dále až do města Moggio di Sotto. Na této trase uvidíme plno zajímavostí, např.: jednu z nejdůležitějších lyžařských oblastí a horských středisek Friuli Venezia Giulia. Les Tarvisio, obklopený Julskými Alpami a bohatý na široká údolí a lesy, který je se svými 24 000 hektary největším italským státním lesem. Také jedno z nejkrásnějších míst regionu, jezero Fusine a Predil. Obec Dogna, které dominuje pohoří Montasio, vesničku CHIUSAFORTE, malé městečko Moggio Udinese ve Val Canale, které si i přes zemětřesení v roce 1976 zachovalo své kouzlo. Rezervaci Val Alba, které nabízí velkolepé skalnaté hřebeny, vodopády, křišťálově čisté potoky a divoké lesy. Dále pojedeme přes město Venzone, staré město s impozantními středověkými hradbami a mnoha historickými památkami. Po cyklostezce, která vede podél řeky Cormor se dostaneme do města Bordano, kde najdete muzeum, které ve svých sklenících zahrnuje více než 400 druhů motýlů. Uvidíme Kopec a pevnost Osoppo. Na jižní straně kopce lze vidět fosilní stopy savců, kteří žili před 2 až 10 miliony let. Přímo na okraji starého města Osoppo prochází cyklostezka územím obdařeným mnoha místy výjimečné přírodní krásy a zajímavostí. Cyklostezka nás zavede také do vesnice Tomba, Avilla a Ursinins Grande až do San Floreano, kde pokračujeme ke hradu Monte di Buia. Odtud si můžete vychutnat dechberoucí výhled na okolní morénové kopce a Julské Alpy. Na konci této etapy nás čeká městečko Tricesimo. Ubytování.

6. den

(Tricesimo – Grado 70 km): šestá etapa začíná ve městečku Tricesimo a zavede nás až do cílového města Grade. Na trase nás čeká město Udine. Piazza Libertà v Udine je nejstarším náměstím města. Představuje srdce Udine a je výchozím bodem pro mnoho historických a kulturních výletů. Je považováno za nejkrásnější náměstí v benátském stylu na suché zemi a vyznačuje se harmonickým komplexem renesančních budov. Po cyklostezce se dostaneme do staré vesničky Pradamano. Dále projedeme Obcí Pavia di Udine, která se může pochlubit pozoruhodnými 15 vilami postavenými mezi 15. a 18. stoletím a kde se nachází také sedm zvonic. Na cestě pak potkáme další vesničky s impozantními vilami a také uvidíme hrad Strassoldo di Sopra. Za zmínku stojí také město Aquileia, které se vyznačuje mimořádně významnou archeologickou oblastí, která je na seznamu světového dědictví UNESCO. Na konci celého zájezdu nás čeká cílové město Grado, které je spojené s pevninou úzkým pruhem země a má půvabné historické centrum města v benátském stylu. Ubytování.

7. den

poslední den volný program, prohlídka centra nebo volno u moře. Odpoledne odjezd do ČR, příjezd v nočních hodinách.

Ubytování

V hotelu, pokoje s vlastním příslušenstvím.

Stravování

5x snídaně, 1x polopenze. Za příplatek možnost zakoupení večeře.

Doprava

Doprava klimatizovaným mikrobusem.

Další informace

Posloupnost programu zájezdu je v kompetenci průvodce. Program může být změněn či přizpůsoben aktuálním podmínkám.

Doprava

Doprava klimatizovaným mikrobusem.

Trasa A

Za příplatek formou jízdenky SA nebo Flixbus: Brno (600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Klatovy, Horažďovice, Strakonice. Při min. počtu 6 lidí: Nepomuk, Blatná.

Termíny a ceny

Cyklostezka Alpe Adria – ze Salcburku až k Jadranu
Itálie

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
03.06. - 09.06.2024 7 Autobusem Snídaně
First Moment do 30.04.
  
19 950 Kč 19 650 Kč 19 650Kč
Cena zahrnuje

6x ubytování v hotelu***, 5x se snídaní, 1x s polopenzí, dopravu klimatizovaným mikrobusem, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupné, Pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna do 20 tis. – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč.

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Za příplatek formou jízdenky SA nebo Flixbus: Brno (600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Klatovy, Horažďovice, Strakonice. Při min. počtu 6 lidí: Nepomuk, Blatná.