Jižní Itálie – APULIE – pata a podpatek italské boty - Exotická krajina mezi Jaderským a Jónským mořem

Special offer
Země: Itálie
Destinace:
Strava Snídaně
Doprava Letecky
leteckyPro rodiny s dětmi
29 990 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Vydejte se s námi na jihovýchod Apeninského poloostrova, tedy na pomyslnou patu a podpatek italské boty. Apulie je nejvýchodnější region Západní Evropy, a tak po celou svou historii byla hradbou i branou mezi západní a východní civilizací. Od zbytku Itálie se Apulie vyděluje nejen svou historií a geografií, ale i přírodou nebo podobou měst. Bílé domy, unikátní památky UNESCO, stříbřité porosty olivovníků, modré odstíny moře, exotické pláže, víno a výborná kuchyně jsou tou nejlepší pozvánkou do neprávem opomíjeného italského kraje. Jen dvě hodiny letu z Prahy vás dělí od dovolené v atraktivní středomořské subtropické oblasti. Do Apulie vás zveme v termínu, kdy si prodloužíte léto.

1. den

Odlet z Prahy. Večer přílet do Bari. Přejezd do oblasti „trulli“. Ubytování.

2. den

Celodenní program v bílých městečkách jižní části vrchoviny Murge. Pojedeme mezi zídkami, jež po staletí oddělují pozemky, kde se pěstují olivy, mandle, třešně a vinná réva. Zavítáme do oblasti, kde se staví bílé domky kónického tvaru (trulli), připomínající vesnici pohádkových Šmoulů. Prohlédneme si městečko ALBEROBELLO (památka UNESCO), které tvoří více než tisícovka domečků trulli. Projdeme se jednotlivými čtvrtěmi a nahlédneme do interiérů těchto originálních obydlí. Zastavíme se v malebném městečku LOCOROTONDO, které má kruhový půdorys, bílé uličky plné květin a dalo jméno vyhlášenému bílému vínu, jež se tu pěstuje. A do třetice si prohlédneme pobřežní město POLIGNANO A MARE, jež je pro harmonicky poskládané domy na útesu nad Jaderským mořem označováno za „bílý balkón Apulie“. Nocleh.

3. den

Celodenní výlet za památkami UNESCO do severní části vrchoviny Murge: na východním okraji regionu Bazilikáta si prohlédneme jedinečnou MATERU, jejíž domy vyrůstají z jeskyní ve dvou kaňonech. Jde o jedno z nejstarších měst světa s biblickou scenérií. Točily se tu filmy odehrávající se v Judsku i epizoda poslední bondovky. Odpoledne přejedeme k unikátnímu osmičkovému hradu CASTEL DEL MONTE, který je možná nejzáhadnější královskou stavbou na světě. Nocleh.

4. den

Program v centrální Apulii: Prohlédneme si metropoli Apulie a největší přístavní město na břehu Jaderského moře – BARI. Zavítáme do baziliky San Nicola, kde se nachází hrob svatého Mikuláše, kterého zná anglosaský svět jako Santa Klause. Projdeme se labyrintem úzkých uliček starého města a uvidíme katedrálu San Sabino, monumentální Švábský hrad, středověké hradby, městskou promenádu nebo divadla. Odpoledne přejedeme do malebného přístavního města TRANI, jehož bazilika svatého Mikuláše je označována za nejkrásnější apulský kostel. Nocleh.

5. den

Přejedeme na „podpatek italské boty“ – poloostrov SALENTO: zastavíme se na nejvýchodnějším cípu Itálie – Otrantském mysu, ukážeme si pestrobarevné Bauxitové jezírko a prohlédneme si přístavní opevněné město OTRANTO s jedinečnou románskou katedrálou i pláží, která byla roku 2000 vyhlášena jako nejlepší italská městská pláž. Odpoledne a večer se projdeme v centru metropole poloostrova – LECCE, které překypuje dekorativním barokem. Ukážeme si tady antické památky i kostel s nejzdobenější fasádou v Itálii. Nocleh v oblasti Lecce.

6. den

Program na jihu SALENTA: přejedeme k mysu LEUCA – poutnímu místu na nejjižnějším cípu Apulie, na rozhraní Jaderského a Jónského moře, potom si uděláme výlet bárkou k mořským jeskyním a vile diktátora Mussoliniho. Vykoupeme se na přírodní MALEDIVSKÉ PLÁŽI v Jónském moři. Zastavíme se u fjordu Ciolo a v lázeňském městečku SANTA CESAREA TERME s vilami v maurském stylu. Nocleh v oblasti Lecce.

7. den

Program na západě SALENTA: Prohlédneme si město GALLIPOLI, jehož historické centrum se nachází na ostrově v Jónském moři. Projdeme se rybářskou čtvrtí a ukážeme si katedrálu, antickou fontánu či desítky kostelů. Gallipoli bylo v barokní éře hlavním přístavem pro export olivového oleje. Proto vás zde pozveme na ochutnávku nejkvalitnějších olivových olejů na světě a olivové pasty. Po prohlídce Gallipoli se vykoupeme v zátoce BAIA VERDE, která se označuje jako KARIBSKÁ PLÁŽ. Přejezd na nocleh.

8. den

Odjezd na letiště. Večer přílet do Prahy.

Ubytování

V hotelu, pokoje s vlastním příslušenstvím.

Stravování

První 4 dny polopenze. Poslední 3 dny snídaně, za příplatek možnost večeří.

Doprava

Letecky.

Další informace

Posloupnost programu zájezdu je v kompetenci průvodce. Program může být změněn či přizpůsoben aktuálním podmínkám.

Doprava

Letecky.

Trasa A

Letiště Václava Havla Praha.

Termíny a ceny

Jižní Itálie – APULIE – pata a podpatek italské boty - Exotická krajina mezi Jaderským a Jónským mořem
Itálie

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
02.10. - 09.10.2024 8 Letecky Snídaně
Special offer
  
30 990 Kč 29 990 Kč 29 990Kč
Cena zahrnuje

7x ubytování v hotelech***/****, 4x s polopenzí, 3x se snídaní, klimatizované pokoje s vlastním příslušenstvím, obousměrnou letenku, letištní taxy, dopravu místním mikrobusem či minibusem, průvodce a pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Pobytovou taxu, vstupy a lodní výlety, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna do 30 tis. – tarif K5SS (na osobu a den) 65 Kč, připojištění storna do 55 tis. - tarif S (na osobu a zájezd) 350 Kč (lze sjednat pouze s pojištěním - tarif K5SS).

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Letiště Václava Havla Praha.