Lago di Garda a Lago d'Iseo

Země: Itálie
Destinace:
Strava Polopenze
Doprava Autobusem
7750Autobusová doprava
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Zájezd k největšímu italskému jezeru v sobě slučuje atrakce, za kterými jezdí turisté buď do italského Středomoří, nebo do rakouských Alp. Ještě před sto lety se o Lago di Garda dělila Itálie s Rakouskem. Dodnes jezero a jeho břehy jakoby spadají do dvou světů. Protiklady se tu střetávají a propojují v nádherný krajinný obraz. Během jednoho víkendu vás zavedeme do městeček, kde dozrávají citróny, rostou palmy a kvetou magnolie. Zároveň vás zvedneme do alpských výšin, kde se ještě v květnu drží sníh. Pojedete panoramatickou otáčivou lanovkou a pod sebou budete mít 50 kilometrů dlouhé jezero jako na dlani. Z výšky alpského masívu připomíná severský fjord. Během výletu se budete plavit po jezeře, které lemují kolmé alpské štíty. Přijedete na největší jezerní ostrov v Evropě, kde se projdete po turistické trase přes rybářské i horské vesnice, přes olivové háje a po křížové cestě můžete vystoupit na nejvyšší bod ostrova. Poznáte středověké hrady i benátská náměstí, budete se toulat spletí malebných uliček, ochutnáte pravou italskou zmrzlinu i pizzu, necháte se fascinovat exotickou vegetací, budete se opakovaně plavit lodí a možná se i vykoupete v průzračné vodě jezera.

1. den

v pozdních večerních hodinách odjezd. Noční přejezd do Itálie.

2. den

ráno příjezd k severnímu okraji jezera Lago di Garda, který je jako norský fjord sevřen kolmými alpskými štíty. Prohlídka městečka Riva a výlet lodí do městečka Limone, které patří k nejmalebnějším obcím severní Itálie. Protože je chráněno od severu mohutnou skálou, neproniká do něj studený vzduch od Alp, a daří se tu subtropické vegetaci, jíž dominují citróny. Výlet pokračuje plavbou napříč jezerem do městečka Malcesine, které se může pochlubit spletí středověkých uliček a hradem. Z Malcesine je možné vyjet panoramatickou lanovkou k vrcholu Monte Baldo (2.218 m n.m.) a podniknout lehkou procházku, či se jen kochat výhledy na jezero, jehož celou 50 kilometrů dlouhou plochu lze odsud přehlédnout. Večer ubytování v hotelu.

3. den

po snídani zastávka v Sirmione, malebném lázeňském městečku na ostrůvku v jižní části jezera Lago di Garda. Poté přejezd do historického města Iseo na břehu jezera Lago d´Iseo, které obklopují téměř 2.000 metrů vysoké alpské stěny. Výlet lodí k privátním ostrůvkům San Paolo a Loreto a na největší italský jezerní ostrov Monte Isola, program v městečku Peschiera – možnost koupání v jezeře a výstup mezi olivovými háji na nejvyšší bod ostrova s poutním kostelem Madoona dela Ceriola s krásnými výhledy na jezero a okolí. Večer návrat do městečka Iseo, možnost večeře a nákupu. Večer odjezd.

4. den

v časných ranních hodinách návrat domů.

Trasa A

Za příplatek: Brno (600 Kč), bez příplatku: Karlovy Vary, Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Strakonice, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Termíny a ceny

Lago di Garda a Lago d'Iseo
Itálie

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Za příplatek: Brno (600 Kč), bez příplatku: Karlovy Vary, Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Strakonice, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.