Řím a Neapolský záliv - To nejlepší z Itálie – Benátky, Řím, Vatikán, Pompeje, Vesuv a Dolomity

Země: Itálie
Destinace: Řím
7550Autobusová dopravaPro rodiny s dětmi
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Atraktivita našeho nejúspěšnějšího poznávacího zájezdu nespočívá jen v nízké ceně, ale především v neuvěřitelně pestrém programu, který během pouhých pěti dnů obsáhne historické památky vypovídající o kulturním rozmachu antické a křesťanské civilizace, stejně jako o přírodních zvláštnostech severní i jižní Itálie. Na trase zájezdu se setkáte s Michelangelovými sochami, vyfotíte si vyhlášené římské fontány, navštívíte antický nevěstinec, nahlédnete do kráteru sopky, zavítáte na pláž Tyrhénského moře, budete se plavit lodí benátskou lagunou, představíte si horečnou atmosféru gladiátorských zápasů v římském Koloseu, ochutnáte pravou italskou pizzu a navíc si ještě užijete chladivé krásy alpských štítů v italských Dolomitech. Velkou výhodou je zahrnutí polopenze do ceny zájezdu.

1. den

V časných ranních hodinách odjezd po trase… Překonáme rakouské Alpy a odpoledne dorazíme k Jaderskému moři. Z přístavu Punta Sabbione se vydáme na fakultativní lodní výlet (cca 28 eur) lagunou do BENÁTEK, města, které vyrůstá z vodní hladiny. Benátky si uchovaly stejnou podobu jako na obrazech starých mistrů. Nejen díky okrasné benátské gotice jsou na seznamu památek UNESCO. Vydáme se na procházku, abychom si připomněli historii slavné námořní republiky, a ukážeme si proslulé i méně známé památky tohoto města. Uvidíte tak nejen náměstí Svatého Marka, zvonici, Dóžecí palác, kanál Grande nebo most Ponte de Rialto. Budete mít čas na večeři i třeba na romantickou projížďku gondolou. Benátky uvidíte přes den i za večerního osvětlení. Noční přejezd do Říma.

2. den

Od ranních hodin si budeme prohlížet italskou metropoli ŘÍM, město velkolepých antických a barokních památek. Nejdříve zavítáme do prostoru nejmenšího státu na světě, do církevního VATIKÁNU. Navštívíme baziliku svatého Petra, největší historický kostel na světě, a můžeme vystoupit na Michelangelovu kupoli. Po stopách papežů se projdeme podél řeky Tibery. Uvidíte Andělský hrad, antický most, sochy a fontány od slavného Berniniho, nejzachovalejší antickou památku na světě, starověké hradby, posvátné schody, egyptské obelisky i nejvýznamnější katolický kostel, baziliku v Lateránu. Jedna památka UNESCO za druhou bude následovat v hledáčku našeho fotoaparátu. Vpodvečer přejedeme z Říma na pobřeží Tyrhénského moře. Večeře a nocleh v hotelu.

3. den

Prostřední den můžete věnovat odpočinku, nebo se s námi vydat na atraktivní celodenní fakultativní výlet k Neapolskému zálivu (cena 850,- Kč). Dopoledne vyjedeme a vystoupíme k pokuřujícímu kráteru VESUVU, nebezpečné sopce, jež psala světové dějiny. Vesuv je přirozenou dominantou Neapolského zálivu a za dobrého počasí nabízí jedinečný panoramatický výhled. Potom sjedeme do archeologických lokalit, které erupce vulkánu natolik dokonale zakonzervovala, že jde o světově proslulé památky UNESCO. Můžeme ochutnat pravou neapolskou pizzu. A nejen antický nevěstinec si ukážeme při prohlídce POMPEJÍ. Na exkurzi do světa antické každodennosti navážeme při podvečerní prohlídce lávou zakonzervovaného HERKULANEA (v květnovém termínu) nebo OPLONTIS (v říjnovém termínu). Poté se vrátíme zpátky na večeři a nocleh k Tyrhénskému moři.

4. den

Po snídani se vrátíme zpátky do ŘÍMA, abychom si ukázali další známé antické a barokní památky UNESCO. Hlavním bodem programu bude prohlídka jednoho ze sedmi novodobých divů světa – Kolosea, dále si projdeme ústřední antické náměstí – Forum Romanum, zbytky císařských paláců na Palatinu, ale také si ukážeme věhlasné Španělské schody a vhodíme minci do nejslavnější kašny světa – Fontány di Trevi. Budete mít čas na zmrzlinu, večeři i na vychutnání večerní atmosféry italské metropole. V noci se vydáme na cestu.

5. den

Ráno se probudíme pod štíty DOLOMIT, které jsou označovány za nejkrásnější partie Alp. Projdeme se ve světově vyhlášeném horském středisku CORTINA d´ AMPEZZO, kde si kromě historického centra ukážeme i olympijský stadión, připomínající zimní hry v roce 1956. Potom po vyhlídkové silnici překonáme průsmyk ve výšce přes 1.800 metrů a zastavíme se u ledovcového jezera MISURINA. Pod zasněženými alpskými vrcholky se můžete projít podél jezera nebo posedět na vyhlídkové terase baru, který si oblíbily i herecké či sportovní celebrity. Pak po vyhlídkové silnici sjedeme do údolí řeky Drávy. A přes Rakousko se večer vrátíme zpátky do ČR.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Další informace

Časové vstupenky na Vesuv, Koloseum a Forum Romanum a Palatin je třeba zarezervovat před odjezdem (při rezervaci zájezdu), na místě už to nebude možné.

Průvodce v termínech 04.05.-08.05.: Mgr. Michal Hrazdil - 08.05. státní svátek

Průvodce v termínech 10.05.-14.05.: Mgr. Michal Hrazdil

Průvodce v termínech 25.10.-29.10.: Mgr. Václav Kabíček - 28.10. státní svátek + podzimní prázdniny

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Trasa A

Za příplatek: Brno (600 Kč), bez příplatku: Děčín, Ústí nad Labem, Teplice, Lovosice, Litoměřice, Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.

Popis destinace

Všechny cesty vedou do Říma! Řím, Věčné město! Řím, kolébka evropské civilizace! Kdo by neznal Řím a netoužil se projít v jeho ulicích.
Řím patří mezi nejstarší města v Evropě a najdeme v něm nesčetné množství památek. Leží při řece Tibeře a nese jméno svého legendárního zakladatele Romula, který jej podle pověstí vybudoval na 7 pahorcích.
Řím je ale také moderní metropole s více než 3 miliony obyvatel, jeho centrum však bylo uchráněno neuvážených modernizací a zachovalo si svou tradiční podobu. Všechny památky určitě nestihnete projít, ale navštívit byste měli ty nejdůležitější, které však není potřeba blíže představovat: Koloseum a Konstantinův oblouk, bazilika Svatého Petra, Pantheon, Forum Romanum, Fontána di Trevi, Španělské schody...
Ať už se sem vydáte v létě, kdy je město přeplněné turisty, nebo v zimě obdivovat nevšední vánoční výzdobu, Řím Vás dozajista ohromí svou monumentálností a nadchne svou nezaměnitelnou atmosférou kaváren, tisíce fontán a zdáním, že se na některých místech snad zastavil čas. Řím se nedá popsat, Řím se musí zažít!

Termíny a ceny

Řím a Neapolský záliv - To nejlepší z Itálie – Benátky, Řím, Vatikán, Pompeje, Vesuv a Dolomity
Itálie - Řím

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Za příplatek: Brno (600 Kč), bez příplatku: Děčín, Ústí nad Labem, Teplice, Lovosice, Litoměřice, Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.