Řím a Neapolský záliv

Země: Itálie
Destinace: Řím
Strava Polopenze
Doprava Autobusem
5050Autobusová doprava
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Atraktivita tohoto zájezdu nespočívá jen v nízké ceně, ale především v programu, který během pouhých pěti dnů obsáhne historické památky vypovídající o kulturním rozmachu antické a křesťanské civilizace, stejně jako o přírodních zvláštnostech severní i jižní Itálie. Na trase zájezdu se setkáváte s Michelangelovými sochami, navštívíte antický nevěstinec, nahlédnete do kráteru sopky. Napijete se z Berniniho fontány, ochutnáte italskou pizzu a vyfotografujete si zasněžené alpské štíty.

1. den

ráno odjezd, odpoledne příjezd do přístavu Punta Sabbione, fakultativně výlet lodí do Benátek (cca 20 eur). Noční přejezd do Říma.

2. den

papežský Řím. Dopoledne prohlídka Vatikánu (včetně Sixtinské kaple a muzeí), odpoledne prohlídka slavné baziliky v Lateránu. Nocleh.

3. den

volný program nebo celodenní fakultativní výlet k Neapolskému zálivu: dopoledne výjezd a výstup ke kráteru Vesuvu, poté prohlídka antického areálu v Pompejích a odpoledne prohlídka archeologického areálu v Herkulaneu (cena výletu 750 Kč), nocleh.

4. den

celodenní prohlídka Říma – antické a barokní památky (Koloseum, Forum Romanum, fontány, Berniniho a Michelangelovy sochy, Španělské schody, Piazza Navona). Noční přejezd do Alp.

5. den

ráno zastávky v alpském středisku Cortina d´Ampezzo a u ledovcového jezera Misurina. Vyhlídková jízda přes Dolomity. Večer návrat domů.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací a WC.

Další informace

Časové vstupenky na Vesuv, Koloseum a Forum Romanum a Palatin je třeba zarezervovat před odjezdem (při rezervaci zájezdu), na místě už to nebude možné.

Průvodce v termínech 04.05.-08.05.: Mgr. Michal Hrazdil - 08.05. státní svátek

Průvodce v termínech 26.10.-30.10.: Mgr. Václav Kabíček - 28.10. státní svátek + podzimní prázdniny

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací a WC.

Trasa A

Děčín, Ústí nad Labem, Teplice, Lovosice, Litoměřice, Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.

Popis destinace

Všechny cesty vedou do Říma! Řím, Věčné město! Řím, kolébka evropské civilizace! Kdo by neznal Řím a netoužil se projít v jeho ulicích.
Řím patří mezi nejstarší města v Evropě a najdeme v něm nesčetné množství památek. Leží při řece Tibeře a nese jméno svého legendárního zakladatele Romula, který jej podle pověstí vybudoval na 7 pahorcích.
Řím je ale také moderní metropole s více než 3 miliony obyvatel, jeho centrum však bylo uchráněno neuvážených modernizací a zachovalo si svou tradiční podobu. Všechny památky určitě nestihnete projít, ale navštívit byste měli ty nejdůležitější, které však není potřeba blíže představovat: Koloseum a Konstantinův oblouk, bazilika Svatého Petra, Pantheon, Forum Romanum, Fontána di Trevi, Španělské schody...
Ať už se sem vydáte v létě, kdy je město přeplněné turisty, nebo v zimě obdivovat nevšední vánoční výzdobu, Řím Vás dozajista ohromí svou monumentálností a nadchne svou nezaměnitelnou atmosférou kaváren, tisíce fontán a zdáním, že se na některých místech snad zastavil čas. Řím se nedá popsat, Řím se musí zažít!

Termíny a ceny

Řím a Neapolský záliv
Itálie - Řím

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Děčín, Ústí nad Labem, Teplice, Lovosice, Litoměřice, Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.