Romantika Benátek a ostrovů v laguně

Země: Itálie
Destinace: Benátky
8900
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Náš zájezd vás zavede do města, které nikde na světě nemá obdoby. Leží na stovce ostrůvků v laguně Jaderského moře a jeho domy vyrůstají z dřevěných pilotů, které jsou jako kořeny zapuštěny do písčito-jílového podloží. Protože se město propadá deset centimetrů za století, může se v budoucnosti vytratit jako tajemná Atlantida. Benátky mají na čtyři sta mostů a stovky paláců a kostelů, které ukrývají poklady světového umění. Budete mít dost času prohlédnout si díla Tiziana, Sansovina, Tintoretta a dalších umělců proslulé benátské školy. Uvidíte i památky, které připomínají dobu, kdy město vládlo velké části východního Středomoří. Navštívíte ostrůvky v laguně, kde se zastavil čas. Ať už to bude pestrobarevné rybářské Burano, romantické opuštěné Torcello nebo sklářské Murano.

1. den

večer odjezd. Noční přejezd do Itálie.

2. den

ráno příjezd na Punta Sabioni, sraz s průvodcem, který vybere cca 40 € na transfer*, přibližně 2-3 hodiny prohlídka nejzajímavějších částí Benátek, v případě zájmu možnost fakultativně projížďka na gondole (cca 25 €) a společný oběd na zhruba 1 hodinu (těstoviny, salát, zmrzlina, neomezené pití - vino, cola, voda, cca 20 €), poté individuální volno, průvodce Vás seznámí s historií města a ukáže Vám nejznámější památky na náměstí sv. Marka (bazilika sv. Marka, Campanila, hodinová věž, Prokuratie, Most vzdechů, věznici, hotel Danieli). Dále vás dovede k nejznámějšímu mostu přes Grand kanál - Ponte Rialto, uvidíte známou benátskou tržnici a palazzo Tedeschi. Kolem 18.00 hodin odjezd zpět do Punta Sabioni a odjezd na ubytování.

3. den

snídaně, odjezd na Punta Sabioni a dále transfer na nám. Sv. Marka, kde bude individuální volno, odpoledne transfer na ostrovy Murano, Torcello a Burano. Na ostrově Murano se seznámíte s výrobou proslulého benátského skla, na Torcellu uvidíte nejstarší baziliku v laguně Santa Maria Assunta a na Buranu můžete navštívit muzeum krajky. V 19.00 odjezd na Punta Sabioni a odjezd do ČR. (Program se může měnit dle aktuálního počasí).

4. den

ráno návrat domů.

Stravování

Polopenze, večeře je servírovaná a zpravidla se skládá se ze tří chodů.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Další informace

* transfer zahrnuje první den dopravu z Punta Sabioni do San Marca a zpět, dále druhý den dopravu z Punta Sabioni do San Marca a dále na ostrovy Murano, Torcello, Burano a v podvečer zpět do Punta Sabioni (loď je rezervovaná pro naší skupinu, je vybavená mikrofonem a během plaveb bude podáván zajímavý výklad).

Orientační ceny vstupného na osobu: na vstupy a transfery lodí budete potřebovat cca 150 € plus cca 45 € na fakultativní výlety, seniorům a studentům jsou v některých objektech poskytovány slevy po předložení dokladu. Všechny transfery na ostrovy 40 € včetně benátské taxy (cena při minimálním počtu 30 osob). Průchod bazilikou 3 € (průchod + zlatý oltář 12 €), muzeum v bazilice 15 €, Campanila (Věž Sv. Marka) 12 €, Dóžecí palác 30 €, Galerie dell Accademie 16 €, bazilika Santa Maria Assunta 9 €, muzeum Peggy Gugenheim 17 €, muzeum krajky 5 €.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Trasa A

Za Příplatek: Brno (600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Strakonice, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Popis destinace

Nádherné město na laguně. Romantické město kanálů a gondol. Starobylé město paláců a muzeí. To všechno jsou Benátky. Tak pojeďte společně s námi objevovat jejich neopakovatelný šarm, úžasnou historii, skvostná umělecká díla a kulturní dědictví. Nebo můžete vychutnávat krásy Benátek třeba prostřednictvím velkých slavností a festivalů, které se tu během roku hojně konají.
Benátky se rozprostírají na 121 ostrovech. Spojuje je 435 mostů. Kromě 170 kanálů, které slouží jako rušné dopravní tepny, je ve městě rozsáhlá síť uliček a ulic, takže se lze všude v rámci starých Benátek dostat pěšky. Při toulkách labyrintem mostů a uliček Vás jistě okouzlí nádherné paláce a malinkatá náměstíčka. Benátky ovšem můžete obdivovat také z paluby gondoly.
Cílem všech turistů je čtvrť San Marco, kde se nachází Dóžecí palác, chrám Svatého Marka, stejnojmenné náměstí a Piazzetta Svatého Marka se dvěma sloupy, symboly Benátek. Benátky zkrátka mají co nabídnout.

Termíny a ceny

Romantika Benátek a ostrovů v laguně
Itálie - Benátky

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Za Příplatek: Brno (600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Strakonice, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.