Okruh Kanárskými ostrovy

Země: Kanárské ostrovy
Destinace: Tenerife
Strava Polopenze
Doprava Letecky
3100letecky
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Ostrovy, které mají jméno podle psů a samy daly jméno zpívajícím ptákům, jsou místem, které by měl navštívit i cestovatel, jenž se domnívá, že kromě přeplněných pláží a hotelových komplexů nemají co nabídnout. Náš okruh totiž takové zažité klišé vyvrací. Místo slunečníků nabízí třetihorní deštné pralesy, místo okukování německých turistek předkládá pozorování velryb, místo výškových hotelů nabízí aktivní i vyhaslé sopky, včetně nejvyšší hory celého Španělska a třetí nejvyšší sopky celého světa. Jako prémii přidává tajemné pyramidy s odkazem na zaniklou Atlantidu. Nevynechává starobylá centra, jejichž architektura se stala vzorem při budování měst v Latinské Americe. A dojem zkrášluje obrovskými dračinci, kvetoucími strelicemi nebo stromovými kaktusy. Nezapomíná však ani na koupání a slunění. Vydejte se s námi po stopách Kryštofa Kolumba na objevnou cestu po ostrovech uprostřed Atlantiku v době, kdy teplota kolem 25 stupňů umožňuje relaxaci u moře i poznávací program. Základnou nám bude pobřeží největšího kanárského ostrova, Tenerife.

1. den

odlet na Kanárské ostrovy. Přílet na ostrov Tenerife. Ubytování. Stravování začíná večeří.

2. den

okruh východem Tenerife - největší města: La Laguna (bývalá ostrovní metropole, historické domy španělských cukrobaronů a obchodníků, katedrála, památka UNESCO), Santa Cruz (metropole Kanárských ostrovů, největší město na Tenerife, přístav, Španělské náměstí s umělou lagunou, katedrála, auditorium – architektonická moderna, možnost výhodných nákupů) a vykoupání na největší ostrovní pláži Teresitas (světlý saharský písek, palmy a kulisa ostře řezaných hor masívu Anaga).

3. den

procházka historickým centrem největšího města na severním břehu ostrova – Puerto de la Cruz (pevnost San Felipe, katedrála, umělé lávové bazény s mořskou vodou na moderní promenádě od světoznámého architekta Cesare Manriquea. Odpočinek u moře. Možnost návštěvy botanické zahrady, která byla založena již v 18. století (stovky druhů exotických stromů).

4. den

okruh severem, západem a vnitrozemím Tenerife – cesta tajemnou Atlantidou s připomínkami stop po záhadném národě Guančů: NP Caňadas (lávová pole, sopečná kaldera, skalní útvary) a fakultativně výjezd lanovkou na vrchol sopky Pico de Teide (3 700 m n. m., nejvyšší hora Španělska i Atlantiku, měřeno od mořského dna jde o třetí nejvyšší sopku světa cca 25 €), cesta vyhlídkovou silnicí západem ostrova přes pohoří Teno – vyhlídky na Gigantické útesy, které kolmo spadají do moře z výšky 600 m. Zastávka v bývalé pirátské vesnici Masca (úchvatná horská scenérie). Odpoledne program na severním pobřeží: malebné historické městečko Garachico (sevřené mezi dvěma živly – mořským příbojem a lávou ze sopky) a Icod de los Vinos (historická architektura se dřevěnými balkóny, největší dračinec na ostrově – údajně 1.000 let starý).

5. den

odpočinek u moře. Fakultativní výlet lodí za velrybami - kulohlavci (cca 55 €) k jihozápadnímu pobřeží ostrova v blízkosti Gigantických útesů.

6. den

celodenní fakultativní výlet lodí na ostrov Gomera - třetihorní mlžné vavřínové pralesy, ukázka hvízdavého jazyka, terasovitá políčka, útesy a San Sebastian – metropole ostrova s památkami na přistání Kryštofa Kolumba (cca 65 €).

7. den

dopoledne fakultativní výlet místní dopravou (cca 5 €) do nejmalebnějšího historického města na Tenerife – Orotavy (město španělských grandů se starobylými domy, bujnou vegetací, katedrálou a výhledy na pobřeží). Odpoledne odpočinek u moře nebo návštěva zábavního parku Loropark - delfíni, obří akvárium, kosatky, nejvíce druhů papoušků na světě nebo největší umělá ledová kra pro tučňáky na světě (cca 35 €).

8. den

odlet do ČR. Návrat domů.

Ubytování

7x ubytování s polopenzí ve 4* hotelu Turquesa Playa, který se nachází v letovisku Puerto de la Cruz. Pokoje jsou dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením. Stravování je podáváno formou švédských stolů. Puerto de la Cruz se nachází na severním pobřeží ostrova Tenerife, pod horou Pico de Teide.

Trasa A

Letiště Václava Havla Praha

Termíny a ceny

Okruh Kanárskými ostrovy
Kanárské ostrovy - Tenerife

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Letiště Václava Havla Praha