Budapešť s Parlamentem a relaxace v termálních lázních

Země: Maďarsko
Destinace: Budapešť
8950Autobusová dopravaBazén
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Maďarsko je státem s největším množstvím termálních pramenů na světě. Evidují tu více než tisíc termálů, které dosahují minimální teploty 30 °C. Většina z těchto pramenů má léčivé účinky. Maďarská metropole Budapešť zapadá do kontextu své země. Disponuje zhruba padesáti lázněmi, jež napájí přes sto vřídel a léčivých pramenů. Návštěva termálů zde patří ke každodennímu rituálu obyvatel všech generací. Muži hrají šachy přímo ve vodě, ženy si dopřávají vodních masáží. Místní termální vodu využívali ke koupelím již staří Římané, mezi nimiž například Markus Aurelius nebo císař Traján. V lázeňské tradici poté ve městě pečovali i Turci, kteří tu vládli v 16. a 17. století. Z osmanské éry jsou dodnes v provozu čtvery lázně, které vynikají orientálním duchem a architekturou. Věhlas lázeňské metropole kvetl i v době, kdy Budapešť prožívala na přelomu devatenáctého a dvacátého století svůj zlatý věk. Za jeden z nejslavnějších termálních komplexů v Evropě jsou považovány lázně Széchényi. Uvnitř novobarokního objektu z roku 1913 se nachází vanové lázně, bublinkové a slané koupele, a také tři velké bazény pod otevřeným nebem, které jsou díky pramenu o teplotě 75 °C vyhledávané i v zimních měsících. Léčí se zde nemoci kloubů a pohybového ústrojí. Při lázních Gellért byl v roce 1916 založen nejstarší lázeňský hotel v Budapešti. Návštěvníci lázní mohou využít krytý i venkovní bazén s vodou, která pomáhá na kloubní, gynekologické i nervové neduhy. Díky zachovalému secesnímu vybavení plní Gellért i estetickou funkci. Původní turecké lázně Rudas z r. 1578 prošly nákladnou rekonstrukcí a v roce 2005 byly opět zpřístupněny. Jsou jedinečným dokladem tureckého stavitelství a vypovídají o precizní kamenické práci Osmanů. Nejpůsobivější je desetimetrová kopule, pod níž se nachází centrální bazén ve tvaru osmiúhelníku. Teprve v roce 2014 pak byla k lázním Rudas připojena i zcela nová wellness část, jež disponuje mimo jiné i odkrytým střešním bazénkem s unikátním výhledem na Dunaj a protější pešťské nábřeží. Relaxační pobyt v rozličných budapešťských lázních jsme pro vás zpestřili poznávacím programem po stopách maďarské historie a ulehčili vynecháním nočních přejezdů.

1. den

v časných ranních hodinách odjezd. Odpoledne příjezd do Budapešti a relaxace v největších maďarských lázních Széchényi (vnitřní i venkovní bazény o teplotě 30–38 °C), nocleh.

2. den

dopoledne prohlídka Budína, Matyášův chrám, Rybářská bašta, královský palác. Odpoledne relaxace v secesních lázních Gellért (termální bazény o teplotě 36–38 °C, sauny a plavecký bazén v antickém římském stylu). Poté návštěva tržnice, večeře. Po večeři možnost večerní fakultativní komentované plavby lodí po krásném modrém Dunaji, při níž bude možno obdivovat krásně osvětlené Budínské hradní město, slavný Řetězový most, Parlament nebo vrch Gellért s citadelou (cena plavby: 390 Kč), nocleh.

3. den

náměstí Hrdinů aj., možnost fakultativního výletu busem po stopách uherské historie do Ostřihomi (korunovační katedrála uherských králů) a Visegrádu (historické sídlo uherských králů) (cena výletu: 390 Kč), odpoledne prohlídka Pešti – slavná tržnice, katedrála sv. Štěpána, nábřeží Dunaje, parlament, nocleh.

4. den

dopoledne relaxace v tureckých lázních Rudas (termální lázně s léčivou vodou o teplotě až 42 °C). Alternativně procházka v centru Pešti, návštěva Velké synagogy a židovské čtvrti v obvodu Erzsébetváros. Po poledni odjezd z Budapešti. V pozdních večerních hodinách návrat domů..

Stravování

Snídaně formou bufetu, za příplatek možnost večeře (výběr ze 2-3 jídel, tři chody).

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací a WC.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací a WC.

Trasa A

Za příplatek: Brno (600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram. Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.

Popis destinace

Budapešť se pyšní báječnou a neopakovatelnou atmosférou. Turisté sem jezdí obdivovat skvostné památky ze zlatých časů Rakousko-uherské monarchie, ale i z dob ne tak minulých. Rádi zde relaxují ve slavných lázních, které jim dělají díky léčivým pramenům dobře na těle, ale také na duchu, a to když při koupeli mohou obdivovat krásnou architekturu lázeňských budov. Také se vydávají do útulných kavárniček, stylových barů a tradičních hospůdek, aby ochutnali tokajské víno, pikantní klobásky a výborný guláš. Budapešť Vám zkrátka nabízí nepřeberné množství pochoutek, stačí si jen vybrat.

Termíny a ceny

Budapešť s Parlamentem a relaxace v termálních lázních
Maďarsko - Budapešť

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Za příplatek: Brno (600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram. Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.