Budapešť s Parlamentem a relaxace v termálních lázních

Special offer
Země: Maďarsko
Destinace: Budapešť
Strava Snídaně
Doprava Autobusem
Autobusová dopravaBazén
5 900 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Maďarsko je státem s největším množstvím termálních pramenů na světě. Evidují tu více než tisíc termálů, které dosahují minimální teploty 30 °C. Většina z těchto pramenů má léčivé účinky. Maďarská metropole Budapešť zapadá do kontextu své země. Disponuje zhruba padesáti lázněmi, jež napájí přes sto vřídel a léčivých pramenů. Návštěva termálů zde patří ke každodennímu rituálu obyvatel všech generací. Muži hrají šachy přímo ve vodě, ženy si dopřávají vodních masáží. Místní termální vodu využívali ke koupelím již staří Římané, mezi nimiž například Markus Aurelius nebo císař Traján. V lázeňské tradici poté ve městě pečovali i Turci, kteří tu vládli v 16. a 17. století. Z osmanské éry jsou dodnes v provozu čtvery lázně, které vynikají orientálním duchem a architekturou. Věhlas lázeňské metropole kvetl i v době, kdy Budapešť prožívala na přelomu devatenáctého a dvacátého století svůj zlatý věk. Za jeden z nejslavnějších termálních komplexů v Evropě jsou považovány lázně Széchényi. Uvnitř novobarokního objektu z roku 1913 se nachází vanové lázně, bublinkové a slané koupele, a také tři velké bazény pod otevřeným nebem, které jsou díky pramenu o teplotě 75 °C vyhledávané i v zimních měsících. Léčí se zde nemoci kloubů a pohybového ústrojí. Při lázních Gellért byl v roce 1916 založen nejstarší lázeňský hotel v Budapešti. Návštěvníci lázní mohou využít krytý i venkovní bazén s vodou, která pomáhá na kloubní, gynekologické i nervové neduhy. Díky zachovalému secesnímu vybavení plní Gellért i estetickou funkci. Původní turecké lázně Rudas z r. 1578 prošly nákladnou rekonstrukcí a v roce 2005 byly opět zpřístupněny. Jsou jedinečným dokladem tureckého stavitelství a vypovídají o precizní kamenické práci Osmanů. Nejpůsobivější je desetimetrová kopule, pod níž se nachází centrální bazén ve tvaru osmiúhelníku. Teprve v roce 2014 pak byla k lázním Rudas připojena i zcela nová wellness část, jež disponuje mimo jiné i odkrytým střešním bazénkem s unikátním výhledem na Dunaj a protější pešťské nábřeží. Relaxační pobyt v rozličných budapešťských lázních jsme pro vás zpestřili poznávacím programem po stopách maďarské historie a ulehčili vynecháním nočních přejezdů.

1. den

V časných ranních hodinách odjezd. Odpoledne příjezd do Budapešti a relaxace v největších maďarských lázních Széchényi (vnitřní i venkovní bazény o teplotě 30–38 °C), nocleh.

2. den

V dopoledních hodinách prohlídka Budína, Matyášův chrám, Rybářská bašta, královský palác.

Odpoledne relaxace v secesních lázních Gellért (termální bazény o teplotě 36–38 °C, sauny a plavecký bazén v antickém římském stylu). Poté návštěva tržnice, večeře.

Po večeři možnost večerní fakultativní komentované plavby lodí po krásném modrém Dunaji, při níž bude možno obdivovat krásně osvětlené Budínské hradní město, slavný Řetězový most, Parlament nebo vrch Gellért s citadelou (cena plavby: 450 Kč), nocleh.

3. den

Prohlídka náměstí Hrdinů a přilehlého parku. Následně možnost fakultativního výletu autobusem po stopách uherské historie do Ostřihomi (korunovační katedrála uherských králů) a Visegrádu - historické sídlo uherských králů (cena výletu: 390 Kč, délka trvání cca 5 hodin).

Účastníci zájezdu, kteří nebudou mít o výlet zájem, mohou navštívit blízkou ZOO, muzeum zemědělství, případně lázně Széchenyi. Z náměstí Hrdinů také vede přímá linka metra do centra.

V odpoledních hodinách prohlídka Pešti – katedrála sv. Štěpána, nábřeží Dunaje, parlament, nocleh.

4. den

Dopoledne relaxace v tureckých lázních Rudas (termální lázně s léčivou vodou o teplotě až 42 °C). Alternativně procházka v centru Pešti, dle času návštěva Parlamentu (cena za vstup: 490 Kč, osoby do 24 let 250 Kč), Velké synagogy a židovské čtvrti v obvodu Erzsébetváros.

Po poledni odjezd z Budapešti. V pozdních večerních hodinách návrat domů..

Ubytování

V hotelu, pokoje s vlastním příslušenstvím.

Stravování

Snídaně formou bufetu, za příplatek možnost večeře (výběr ze 2-3 jídel, tři chody).

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Další informace

Posloupnost programu zájezdu je v kompetenci průvodce. Program může být změněn či přizpůsoben aktuálním podmínkám.

Vstupenky na Parlament je třeba zarezervovat před odjezdem (při rezervaci zájezdu), na místě už to nebude možné.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Trasa A

Za příplatek formou jízdenky SA nebo Flixbus: Brno (600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram. Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Klatovy, Horažďovice, Strakonice. Při min. počtu 6 lidí: Nepomuk, Blatná.

Popis destinace

Budapešť se pyšní báječnou a neopakovatelnou atmosférou. Turisté sem jezdí obdivovat skvostné památky ze zlatých časů Rakousko-uherské monarchie, ale i z dob ne tak minulých. Rádi zde relaxují ve slavných lázních, které jim dělají díky léčivým pramenům dobře na těle, ale také na duchu, a to když při koupeli mohou obdivovat krásnou architekturu lázeňských budov. Také se vydávají do útulných kavárniček, stylových barů a tradičních hospůdek, aby ochutnali tokajské víno, pikantní klobásky a výborný guláš. Budapešť Vám zkrátka nabízí nepřeberné množství pochoutek, stačí si jen vybrat.

Termíny a ceny

Budapešť s Parlamentem a relaxace v termálních lázních
Maďarsko - Budapešť

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
25.10. - 28.10.2024 4 Autobusem Snídaně
Special offer
  
6 200 Kč 5 900 Kč 5 900Kč
Cena zahrnuje

3x ubytování v Budapešti v hotelu*** se snídaní v pokoji s vlastním příslušenstvím, dopravu autobusem s klimatizací a WC, služby průvodce a pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Komentovaná plavba lodí po krásném modrém Dunaji (cena za osobu) 450 Kč, výlet po stopách uherské historie (cena za osobu) 390 Kč, Parlament (cena za osobu) 490 Kč, osoby do 24 let 250 Kč, vstupy, pobytovou taxu, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč.

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Za příplatek formou jízdenky SA nebo Flixbus: Brno (600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram. Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Klatovy, Horažďovice, Strakonice. Při min. počtu 6 lidí: Nepomuk, Blatná.