Maďarsko - Budapešť

Last Minute
Země: Maďarsko
Destinace: Budapešť
Strava Snídaně
Doprava Autobusem
Autobusová dopravaBazén
5 390 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

V předvánočním čase se podíváme do Budapešti, která se pyšní jedněmi z nejkrásnějších a největších vánočních trhů v Evropě a zahřejeme se v proslulých termálních lázních. Maďarsko je státem s největším množstvím termálních pramenů na světě. Evidují tu více než tisíc termálů, které dosahují minimální teploty 30 °C. Většina z těchto pramenů má léčivé účinky. Maďarská metropole Budapešť zapadá do kontextu své země. Disponuje zhruba padesáti lázněmi, jež napájí přes sto vřídel a léčivých pramenů. Návštěva termálů zde patří ke každodennímu rituálu obyvatel všech generací. Muži hrají šachy přímo ve vodě, ženy si dopřávají vodních masáží. Místní termální vodu využívali ke koupelím již staří Římané, mezi nimiž například Markus Aurelius nebo císař Traján. V lázeňské tradici poté ve městě pečovali i Turci, kteří tu vládli v 16. a 17. století. Z osmanské éry jsou dodnes v provozu čtvery lázně, které vynikají orientálním duchem a architekturou. Věhlas lázeňské metropole kvetl i v době, kdy Budapešť prožívala na přelomu devatenáctého a dvacátého století svůj zlatý věk. Za jeden z nejslavnějších termálních komplexů v Evropě jsou považovány lázně Széchényi. Uvnitř novobarokního objektu z roku 1913 se nachází vanové lázně, bublinkové a slané koupele, a také tři velké bazény pod otevřeným nebem, které jsou díky pramenu o teplotě 75 °C vyhledávané i v zimních měsících. Léčí se zde nemoci kloubů a pohybového ústrojí. Při lázních Gellért byl v roce 1916 založen nejstarší lázeňský hotel v Budapešti. Návštěvníci lázní mohou využít krytý i venkovní bazén s vodou, která pomáhá na kloubní, gynekologické i nervové neduhy. Díky zachovalému secesnímu vybavení plní Gellért i estetickou funkci. Původní turecké lázně Rudas z r. 1578 prošly nákladnou rekonstrukcí a v roce 2005 byly opět zpřístupněny. Jsou jedinečným dokladem tureckého stavitelství a vypovídají o precizní kamenické práci Osmanů. Nejpůsobivější je desetimetrová kopule, pod níž se nachází centrální bazén ve tvaru osmiúhelníku. Teprve v roce 2014 pak byla k lázním Rudas připojena i zcela nová wellness část, jež disponuje mimo jiné i odkrytým střešním bazénkem s unikátním výhledem na Dunaj a protější pešťské nábřeží. Zájezd bez nočních přejezdů.

1. den

v časných ranních hodinách odjezd. Odpoledne příjezd do Budapešti a relaxace v největších maďarských lázních Széchényi (vnitřní i venkovní bazény o teplotě 30–38 °C), nocleh.

2. den

dopoledne prohlídka Budína, Matyášův chrám, Rybářská bašta, královský palác, citadela (panoramatický výhled). Odpoledne relaxace v secesních lázních Gellért (termální bazény o teplotě 36–38 °C, sauny a plavecký bazén v antickém římském stylu). Večerní fakultativní komentovaná plavba lodí po krásném modrém Dunaji, při níž bude možno obdivovat krásně osvětlené Budínské hradní město, slavný Řetězový most, Parlament nebo vrch Gellért s citadelou s vánoční atmosférou (cena plavby: 290 Kč), nocleh.

3. den

prohlídka vánoční Pešti – slavná tržnice, katedrála sv. Štěpána, nábřeží Dunaje, parlament, náměstí Hrdinů. Návštěva adventních trhů na náměstíčkách, možnost nákupů, ochutnávka maďarské gastronomie a svařáku nebo punče. Alternativně volný program v Pešti, návštěva budapešťské zoo, Muzea krásných umění nebo Haly umění, nocleh.

4. den

dopoledne relaxace v tureckých lázních Rudas (termální lázně s léčivou vodou o teplotě až 42 °C). Alternativně procházka v centru předvánoční Pešti, návštěva Velké synagogy a židovské čtvrti v obvodu Erzsébetváros. Po poledni odjezd z Budapešti. V pozdních večerních hodinách návrat domů.

Stravování

Snídaně formou bufetu, večeře za příplatek (3 chody se skleničkou nealka).

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací a WC.

Další informace

U ubytování možnost využívání venkovních bazénů, saunového parku, posilovny, Wi-Fi internetu.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací a WC.

Trasa A

Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram. Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice.

Trasa B

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.

Popis destinace

Budapešť se pyšní báječnou a neopakovatelnou atmosférou. Turisté sem jezdí obdivovat skvostné památky ze zlatých časů Rakousko-uherské monarchie, ale i z dob ne tak minulých. Rádi zde relaxují ve slavných lázních, které jim dělají díky léčivým pramenům dobře na těle, ale také na duchu, a to když při koupeli mohou obdivovat krásnou architekturu lázeňských budov. Také se vydávají do útulných kavárniček, stylových barů a tradičních hospůdek, aby ochutnali tokajské víno, pikantní klobásky a výborný guláš. Budapešť Vám zkrátka nabízí nepřeberné množství pochoutek, stačí si jen vybrat.

Termíny a ceny

Maďarsko - Budapešť
Maďarsko - Budapešť

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
24.11. - 27.11.2022 4 Autobusem Snídaně
Last Minute
  
5 490 Kč 5 390 Kč
Cena zahrnuje

3x ubytování v hotelu*** se snídaní v pokoji s vlastním příslušenstvím, dopravu autobusem s klimatizací a WC, služby průvodce a pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Komentovaná plavba lodí po krásném modrém Dunaji (cena za osobu) 290 Kč, výlet po stopách uherské historie (cena za osobu) 250 Kč, cena nezahrnuje vstupy do lázní. Pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 25 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 35 Kč, připojištění pro případ pandemie (více informací najdete v sekci dokumenty ke stažení ) - tarif P (na osobu a den) 36 Kč (lze sjednat pouze s pojištěním - tarif K5S či K5SS).

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Last Minute (ceny po slevě)

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram. Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice.

Trasa B

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.