Alpské skvosty - Berchtesgaden, Grossglocker, Krimml

Země: Rakousko
Destinace:
Strava Polopenze
Doprava Autobusem
Autobusová doprava
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Během tří dnů navštívíte turisticky nejzajímavější místa rakouských a bavorských Alp.

Program zájezdu:

1. den

Krátce po půlnoci odjezd z Prahy přes Rakousko do Německa. V ranních hodinách přijedeme na parkoviště Obersalzberg, odkud je možné vyjet speciálním busem po unikátní horské silnici na parkoviště pod vrcholem Kehlstein. Odtud nás dopraví výtah do restaurace Kehlsteinhaus, bývalé čajovny A. Hitlera a budeme se moci pokochat nádhernými výhledy. Přejezd ke Königsee, možnost výletu lodí po jezeře. Prohlídka mlýnu na mramorové koule u soutěsky Almbach. V případě špatného počasí návštěva solného dolu, jízda důlním vláčkem. Večer odjezd na ubytování do typické alpské vesničky.

2. den

Dopoledne krátká túra po vyhlídkové cestě vedoucí podél Krimmlských vodopádů, které patří k jedněm z největších v Evropě. Odpoledne zastávka v Kaprunu. Odtud možnost výletu lanovkou k ledovci nebo na vrchol Kitzsteinhorn. V podvečer zastávka v Zell am See, prohlídka luxusního horského střediska, krátké volno. Večer návrat na nocleh.

3. den

Ráno odjezd k mýtnici na Grossglocknerhochalpenstrasse, po této vysokohorské cestě s četnými zastávkami přejezd hlavního hřebene Alp k vyhlídce Franze Josefa. Odpoledne prohlídka kouzelné soutěsky Lichtensteinklamm. Příjezd v pozdních večerních hodinách

Trasa A

Praha, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice.

Trasa B

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.

Popis

Salcbursko je jednou z devíti spolkových zemí Rakouska, leží v Alpách, jeho sousedy jsou německá spolková země Svobodný stát Bavorsko, italská autonomní oblast Tridentsko – Horní Adiže a rakouské spolkové země Horní Rakousy, Štýrsko, Tyrolsko a Korutany.
Hlavním městem je Salzburg, který je ekonomicko-kulturním centrem, je zde mezinárodní letiště, kříží se zde dálnice i hlavní železniční tahy. Na jihu této spolkové země se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur s mnoha třítisícovými vrcholy, na východě a severu pak masiv Dachsteinu a Berchtesgadenské Alpy.
Vysoké Taury jsou nejdelší a nejmohutnější horský systém rakouské části Východních Alp. Hřeben s celkovou délkou 200 km nemá v celých Východních Alpách konkurenci. Celá oblast je bohatě zaledněna. Největším ledovcem je Pasterze. S plochou 18,5 km² je jedním z nejmohutnějších ledovců ve Východních Alpách. V roce 1981 bylo území o celkové rozloze 1834 km² vyhlášeno za Národní park Vysoké Taury. Chráněno je tak celkem 120 vysokých vrcholů a 169 ledovců. Celková rozloha pohoří Vysoké Taury je 4950 km². Impozantní štíty masivů Tennegebirge, Loferer Steinberge, Radstädter Tauern a Hagengebirge tvoří úchvatnou podívanou, obzvlášť v kombinaci s romantikou soutěsek, divokých bystřin, vodopádů, malebných údolí a útulných horských chat dokonale zapadajících do přírodní idyly. Příroda je zde uchvacující, všeobjímající ticho ruší jen zvuk kravských zvonců nebo zurčení vody v bystřinách. Od jara do podzimu se stává rájem vyznavačů vysokohorské a pěší turistiky. Tato oblast nabízí stovky kilometrů značených tras různých úrovní a obtížností. Pokud nejste sportovně naladěni, ale máte rádi alespoň procházky, tak vás Salcbursko jistě okouzlí svými zelenými loukami a nezapomenutelným pohledem na ty nejvyšší vrcholky. Zde je pro každého něco. Nezáleží tak, zda hledáte klidnou dovolenou či pořádnou dávku sportu, určitě si vyberete to své.

Termíny a ceny

Alpské skvosty - Berchtesgaden, Grossglocker, Krimml
Rakousko

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Praha, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice.

Trasa B

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.