Alpské skvosty

Special offer
Země: Rakousko
Destinace:
Strava Polopenze
Doprava Autobusem
9350Autobusová dopravaWi-Fi
5 900 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Během tří dnů navštívíte turisticky nejzajímavější místa rakouských a bavorských Alp.

Program zájezdu:

1. den

Krátce po půlnoci odjezd z ČR do Rakouska. Dopoledne krátká túra po vyhlídkové cestě vedoucí podél Krimmelských vodopádů, které patří k jedněm z největších v Evropě. Odpoledne zastávka v Kaprunu. Návštěva romantické soutěsky Sigmund Thun Klamm a procházka kolem kouzelného jezera Klammsee. Možnost koupání. V podvečer zastávka v Zell am See, prohlídka luxusního horského střediska, krátké volno. Večer příjezd na penzion.

2. den

Po snídani odjezd do závěru Kaprunského údolí. Odtud autobusem a otevřeným výtahem k přehradám Wasserfallboden - 1672m.n.m a Moserboden - 2 036 metrů.
Přehrady jsou rozděleny vrcholem Höhenburg, který dosahuje výšky 2 112 metrů. Od přehrady Mooserboden se na něj dá vyjít, na vrchol vedou kamenné schody a výstup není nijak náročný. Odměnou za pár schodů vám bude krásný výhled jak na horní, tak dolní přehradu.
Od jezer je samozřejmě možné absolvovat více túr dle kondice a přání účastníků.
Večer návrat na ubytování.

3. den

Ráno odjezd k mýtnici na Grossglocknerhochalpenstrasse, po této vysokohorské cestě s četnými zastávkami přejezd hlavního hřebene Alp k vyhlídce Franze Josefa, ze kterého se naskytne nádherný pohled na nejvyšší horu Rakouska - Grossglockner (3 798 m n.m.). Odpoledne návrat domů. Příjezd ve večerních hodinách.

Ubytování

Zajištěno v obci Maishofen v penzionu Unterwirt a jeho depandancích, kterými jsou Olga, Maria, Pinzgau, Gabi a Brunner.
Jedná se o jednoduché dvoulůžkové i vícelůžkové pokoje se SAT/TV, kde sprcha a WC jsou společné pro více pokojů na chodbě. Na pokojích je umyvadlo.
Pokoje s vlastním sociálním zařízením jsou k dispozici za příplatek. V restauracích penzionu je wi-fi free. Jedná se o jednoduché ubytování pro nenáročné klienty.

Stravování

Snídaně kontinentální, servírované večeře (polévka, zeleninový bufet, hlavní jídlo, dezert). Vegetariánská, veganská a bezlepková strava je možná při nahlášení předem.

Doprava

Doprava klimatizovaným mikrobusem.

Další informace

Posloupnost programu zájezdu je v kompetenci průvodce. Program může být změněn či přizpůsoben aktuálním podmínkám.

Doprava

Doprava klimatizovaným mikrobusem.

Trasa A

Za příplatek formou jízdenky SA nebo Flixbus: Brno ( 600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Klatovy, Horažďovice, Strakonice. Při min. počtu 6 lidí: Nepomuk, Blatná.

Popis

Salcbursko je jednou z devíti spolkových zemí Rakouska, leží v Alpách, jeho sousedy jsou německá spolková země Svobodný stát Bavorsko, italská autonomní oblast Tridentsko – Horní Adiže a rakouské spolkové země Horní Rakousy, Štýrsko, Tyrolsko a Korutany.
Hlavním městem je Salzburg, který je ekonomicko-kulturním centrem, je zde mezinárodní letiště, kříží se zde dálnice i hlavní železniční tahy. Na jihu této spolkové země se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur s mnoha třítisícovými vrcholy, na východě a severu pak masiv Dachsteinu a Berchtesgadenské Alpy.
Vysoké Taury jsou nejdelší a nejmohutnější horský systém rakouské části Východních Alp. Hřeben s celkovou délkou 200 km nemá v celých Východních Alpách konkurenci. Celá oblast je bohatě zaledněna. Největším ledovcem je Pasterze. S plochou 18,5 km² je jedním z nejmohutnějších ledovců ve Východních Alpách. V roce 1981 bylo území o celkové rozloze 1834 km² vyhlášeno za Národní park Vysoké Taury. Chráněno je tak celkem 120 vysokých vrcholů a 169 ledovců. Celková rozloha pohoří Vysoké Taury je 4950 km². Impozantní štíty masivů Tennegebirge, Loferer Steinberge, Radstädter Tauern a Hagengebirge tvoří úchvatnou podívanou, obzvlášť v kombinaci s romantikou soutěsek, divokých bystřin, vodopádů, malebných údolí a útulných horských chat dokonale zapadajících do přírodní idyly. Příroda je zde uchvacující, všeobjímající ticho ruší jen zvuk kravských zvonců nebo zurčení vody v bystřinách. Od jara do podzimu se stává rájem vyznavačů vysokohorské a pěší turistiky. Tato oblast nabízí stovky kilometrů značených tras různých úrovní a obtížností. Pokud nejste sportovně naladěni, ale máte rádi alespoň procházky, tak vás Salcbursko jistě okouzlí svými zelenými loukami a nezapomenutelným pohledem na ty nejvyšší vrcholky. Zde je pro každého něco. Nezáleží tak, zda hledáte klidnou dovolenou či pořádnou dávku sportu, určitě si vyberete to své.

Termíny a ceny

Alpské skvosty
Rakousko

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
09.08. - 11.08.2024 3 Autobusem Polopenze
Special offer
  
6 200 Kč 5 900 Kč 5 900Kč
Cena zahrnuje

2x ubytování v penzionu s polopenzí, dopravu autobusem s klimatizací a WC nebo klimatizovaným mikrobusem, služby průvodce a pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupy. Pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna do 20 tis. – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč.

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Za příplatek formou jízdenky SA nebo Flixbus: Brno ( 600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Klatovy, Horažďovice, Strakonice. Při min. počtu 6 lidí: Nepomuk, Blatná.