Enžská cyklostezka

Země: Rakousko
Destinace:
Strava Polopenze
Doprava Autobusem
Autobusová dopravaWi-Fi
9 790 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Enžská cyklostezka se řadí mezi ty největší rakouské cyklostezky, nicméně je z nich nejmladší. Mezi největší zajímavosti regionu patří známá lyžařská střediska jako Flachau nebo Schladming. Za zmínku určitě stojí některé velmi pěkné památky, jmenovitě historické město Radstadt nebo Admont, kde se nachází vyhlášený benediktinský klášter a také největší klášterní knihovna na světě. Během našeho putování projedeme i přes dva národní parky, konkrétně Gesäuse a Kalkalpen. Raritou bude bezesporu průjezd civilizací téměř nedotčenou krajinou pohoří Reichraminger Hintergebirge. Zájezd je vhodný pro alespoň mírně zdatné cyklisty. Povrch je tvořen asfaltem a šotolinou, tudíž doporučujeme horská a trekingová kola.

1. den

V časných ranních hodinách odjezd z ČR. Dopoledne příjezd k restauraci Gasthofalm (1200 m n. m.), která se nachází přímo pod dálničním mostem blízko severního portálu Tauernského tunelu dálnice A10. Následně náš čeká sjezd podél ještě velmi mladé říčky Enns údolím Oberennstal přes lyžařské středisko Flachau. Před Radstadtem se cesta stočí na východ a otevřou se krásné výhledy na jižní stěny Dachsteinu na levé straně a hřeben Nízkých Taur po naší pravé straně. Odpoledne přijedeme do Schladmingu (750 m n. m.), kde etapu prvního dne zakončíme. Po následné krátké prohlídce tohoto světoznámého zimního střediska se přesuneme mikrobusem na ubytování do penzionu Poschenhof, Wörschach.

délka etapy: cca 40 km

2. den

Ráno odjezd mikrobusem do Schladmingu, odkud budeme dále pokračovat podél řeky Enns přes Haus im Ennstal, Pruggern, Irdning. Po naší levé straně již delší dobu mohutně ční hora Grimming (2 351 m n. m.), která zcela dominantně vystupuje z údolí o úctyhodných 1 750 výškových metrů. Dále mineme Trautenfels a jeho romantický zámek a již v dáli před námi můžeme spatřit Ennstálské Alpy, které nás čekají další den. Klidným tempem dorazíme do Wörschachu (650 m n. m.) přímo na ubytování.

délka etapy: cca 50 km

3. den

Ráno vyrazíme na kole rovnou od penzionu směrem na Liezen a dále na Admont. Zde se nachází nádherný benediktinský klášter a největší klášterní knihovna na světě. Po krátké zastávce v tomto zajímavém městečku budeme pokračovat vstříc nádherné soutěsce v národním parku Gesäuse, kde mohutné vápencové štíty zcela svírají údolí řeky Enns. Tato soutěska měří asi 17 km a na tomto úseku se jede po silnici se zvýšeným provozem. Kromě řeky, silnice a železniční tratě už se sem nic dalšího zkrátka nevejde. Projedeme městečkem Hieflau a naši dnešní etapu ukončíme v městečku Groβreifling (450 m n. m.). Je možné se ještě podívat na nedaleký soutok řeky Enns a snad nejznámější rakouské vodácké řeky Salza a následně se přesuneme mikrobusem zpět na penzion.

délka etapy: cca 70 km

4. den

Po snídani opustíme penzion již se všemi věcmi a mikrobusem se dopravíme zpět do Groβreiflingu a budeme pokračovat směrem na Altenmarkt bei Sankt Gallen. Odtud pokračuje hlavní větev Enžské cyklostezky dále na sever podél řeky Enns, nicméně trasa je vedena primárně po silnici a proto zvolíme alternativu, díky níž se podíváme do nádherného pohoří Reichraminger Hintergebirge. Odbočíme tedy na obec Unterlaussa a tím zahájíme asi 11 km dlouhé stoupání. Prvních 7 km budeme stoupat relativně mírně, jelikož překonáme na této vzdálenosti pouze 100 výškových metrů. Jakmile ale dorazíme do Unterlaussy, odbočíme vpravo k hájence Mooshöhe (850 m n. m.), což znamená stoupání o více, než 300 výškových metrů na vzdálenosti 4 km. Za touto hájenkou končí civilizace a začíná nefalšovaná divočina. Rozsáhlé lesní komplexy tohoto pohoří, které se z velké části nachází v národním parku Kalkalpen (Vápencové Alpy), jsou opravdovým klenotem Enžské cyklostezky. Velkou odměnou za namáhavé stoupání nám bude asi 27 km dlouhý sjezd až do Reichramingu. Po cestě nás čeká několik osvětlených tunelů, z nichž nejdelší má délku téměř 400 metrů. Vedla tudy bývalá úzkokolejka, po které se sváželo dřevo. Dnešní etapu poté zakončíme ve zmíněném Reichramingu (400 m n. m.). Odtud se pak vypravíme mikrobusem zpět do ČR. Plánovaný příjezd je v pozdějších večerních hodinách.

délka etapy: cca 50 km

Ubytování

V penzionu, pokoje s vlastním příslušenstvím.

Stravování

Snídaně kontinentální, servírované večeře (polévka, zeleninový bufet, hlavní jídlo, dezert). Vegetariánská, veganská a bezlepková strava je možná při nahlášení předem.

Doprava

Doprava klimatizovaným mikrobusem.

Další informace

Posloupnost programu zájezdu je v kompetenci průvodce. Program může být změněn či přizpůsoben aktuálním podmínkám.

Doprava

Doprava klimatizovaným mikrobusem.

Trasa A

Za příplatek formou jízdenky SA nebo Flixbus: Brno ( 600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Klatovy, Horažďovice, Strakonice. Při min. počtu 6 lidí: Nepomuk, Blatná.

Popis

Salcbursko je jednou z devíti spolkových zemí Rakouska, leží v Alpách, jeho sousedy jsou německá spolková země Svobodný stát Bavorsko, italská autonomní oblast Tridentsko – Horní Adiže a rakouské spolkové země Horní Rakousy, Štýrsko, Tyrolsko a Korutany.
Hlavním městem je Salzburg, který je ekonomicko-kulturním centrem, je zde mezinárodní letiště, kříží se zde dálnice i hlavní železniční tahy. Na jihu této spolkové země se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur s mnoha třítisícovými vrcholy, na východě a severu pak masiv Dachsteinu a Berchtesgadenské Alpy.
Vysoké Taury jsou nejdelší a nejmohutnější horský systém rakouské části Východních Alp. Hřeben s celkovou délkou 200 km nemá v celých Východních Alpách konkurenci. Celá oblast je bohatě zaledněna. Největším ledovcem je Pasterze. S plochou 18,5 km² je jedním z nejmohutnějších ledovců ve Východních Alpách. V roce 1981 bylo území o celkové rozloze 1834 km² vyhlášeno za Národní park Vysoké Taury. Chráněno je tak celkem 120 vysokých vrcholů a 169 ledovců. Celková rozloha pohoří Vysoké Taury je 4950 km². Impozantní štíty masivů Tennegebirge, Loferer Steinberge, Radstädter Tauern a Hagengebirge tvoří úchvatnou podívanou, obzvlášť v kombinaci s romantikou soutěsek, divokých bystřin, vodopádů, malebných údolí a útulných horských chat dokonale zapadajících do přírodní idyly. Příroda je zde uchvacující, všeobjímající ticho ruší jen zvuk kravských zvonců nebo zurčení vody v bystřinách. Od jara do podzimu se stává rájem vyznavačů vysokohorské a pěší turistiky. Tato oblast nabízí stovky kilometrů značených tras různých úrovní a obtížností. Pokud nejste sportovně naladěni, ale máte rádi alespoň procházky, tak vás Salcbursko jistě okouzlí svými zelenými loukami a nezapomenutelným pohledem na ty nejvyšší vrcholky. Zde je pro každého něco. Nezáleží tak, zda hledáte klidnou dovolenou či pořádnou dávku sportu, určitě si vyberete to své.

Termíny a ceny

Enžská cyklostezka
Rakousko

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
27.06. - 30.06.2024 4 Autobusem Polopenze    9 790 Kč 9 790Kč
Cena zahrnuje

3x ubytování v penzionu s polopenzí, dopravu klimatizovaným mikrobusem, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna do 20 tis. – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč.

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Za příplatek formou jízdenky SA nebo Flixbus: Brno ( 600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Klatovy, Horažďovice, Strakonice. Při min. počtu 6 lidí: Nepomuk, Blatná.