Historické město Tulln a zážitkové zahrady Kittenberger

Země: Rakousko
Destinace:
Strava Bez stravování
Doprava Autobusem
Autobusová doprava
1 090 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

První zastávkou našeho zájezdu bude jedno z nejstarších historických měst v Dolních Rakousích – Tulln. Toto město, ležící na pravém břehu Dunaje přibližně 30 km západně od Vídně, není rozlehlé, avšak hraje důležitou roli v rakouské historii. Město je bohaté na zajímavé památky z období středověku, a dokonce i z dob římských, jako je například římská věž, nejstarší kamenná stavba v Rakousku, jezdecká socha císaře Marka Aurelia, a rovněž fascinující románský kostel sv. Štěpána z 12. století. Přechod od románské architektury ke gotice je patrný i ve Hřbitovní kapli, ve které se dochovala kamenická výzdoba. V historické budově bývalého vězení najdete muzeum věnované tvorbě impresionistického malíře Egona Schieleho. Dalším bodem na naší trase jsou slavné Kittenbergerské zahrady, které Reinhard Kittenberger začlenil do zvrásněné krajiny Schilternu u Langenlois. Tyto zahrady jsou mezi vinicemi pokrytými kopci jedním z nejkrásnějších míst pro milovníky zahrad v Rakousku. Jsou to zahrady plné fantazie, které nabízejí 40 láskyplně vytvořených tematických zahrad, které se navzájem prolínají. V místě je též velká a prosvětlená restaurace s velkoryse koncipovaným prodejním prostorem, ve kterém jsou nabízeny rostliny a zahraní doplňky všeho druhu. Během prohlídky těchto zahrad můžete cítit vůně a slyšet zvuky vody z fontán a rybníčků. Zahrady přinášejí neuvěřitelnou kombinaci různých kultur a prostředí, kde sousedí Asie s vinicemi a kde se portugalská vášeň setkává se silou Keltů. Ve zvlněné krajině můžete najít klidné místo na odpočinek na pohodlných lavičkách či lehátkách s polštáři, ze kterých můžete pozorovat sochy a plastiky. Děti zase ocení přátelské alpaky, poníky či kozy. Reinhard Kittenberger a jeho zaměstnanci neustále přinášejí do těchto zahrad nové nápady a udržují tak příjemné prostředí pro flóru, faunu i pro návštěvníky. Pokud časové možnosti dovolí, na zpáteční cestě si můžeme udělat krátkou zastávku u nejslavnější rakouské vinice Loisium Wein Welt, kde můžete ochutnat a zakoupit kvalitní víno ve vinotéce Vinothek Langenlois.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Trasa A

Písek, Strakonice, Vodňany, České Budějovice, Lišov, Třeboň, Suchdol, Halámky.

Popis

Salcbursko je jednou z devíti spolkových zemí Rakouska, leží v Alpách, jeho sousedy jsou německá spolková země Svobodný stát Bavorsko, italská autonomní oblast Tridentsko – Horní Adiže a rakouské spolkové země Horní Rakousy, Štýrsko, Tyrolsko a Korutany.
Hlavním městem je Salzburg, který je ekonomicko-kulturním centrem, je zde mezinárodní letiště, kříží se zde dálnice i hlavní železniční tahy. Na jihu této spolkové země se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur s mnoha třítisícovými vrcholy, na východě a severu pak masiv Dachsteinu a Berchtesgadenské Alpy.
Vysoké Taury jsou nejdelší a nejmohutnější horský systém rakouské části Východních Alp. Hřeben s celkovou délkou 200 km nemá v celých Východních Alpách konkurenci. Celá oblast je bohatě zaledněna. Největším ledovcem je Pasterze. S plochou 18,5 km² je jedním z nejmohutnějších ledovců ve Východních Alpách. V roce 1981 bylo území o celkové rozloze 1834 km² vyhlášeno za Národní park Vysoké Taury. Chráněno je tak celkem 120 vysokých vrcholů a 169 ledovců. Celková rozloha pohoří Vysoké Taury je 4950 km². Impozantní štíty masivů Tennegebirge, Loferer Steinberge, Radstädter Tauern a Hagengebirge tvoří úchvatnou podívanou, obzvlášť v kombinaci s romantikou soutěsek, divokých bystřin, vodopádů, malebných údolí a útulných horských chat dokonale zapadajících do přírodní idyly. Příroda je zde uchvacující, všeobjímající ticho ruší jen zvuk kravských zvonců nebo zurčení vody v bystřinách. Od jara do podzimu se stává rájem vyznavačů vysokohorské a pěší turistiky. Tato oblast nabízí stovky kilometrů značených tras různých úrovní a obtížností. Pokud nejste sportovně naladěni, ale máte rádi alespoň procházky, tak vás Salcbursko jistě okouzlí svými zelenými loukami a nezapomenutelným pohledem na ty nejvyšší vrcholky. Zde je pro každého něco. Nezáleží tak, zda hledáte klidnou dovolenou či pořádnou dávku sportu, určitě si vyberete to své.

Termíny a ceny

Historické město Tulln a zážitkové zahrady Kittenberger
Rakousko

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
17.08. - 17.08.2024 1 Autobusem Bez stravování    1 090 Kč 1 090Kč
Cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autobusem, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupy, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč.

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Písek, Strakonice, Vodňany, České Budějovice, Lišov, Třeboň, Suchdol, Halámky.