Historické město Tulln a zážitkové zahrady Kittenberger

First Moment do 30.04.
Země: Rakousko
Destinace:
Strava Bez stravování
Doprava Autobusem
Autobusová doprava
790 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Nejdříve navštívíme jedno z nejstarších historických měst v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy, město Tulln. Tulln je město na pravém břehu Dunaje, zhruba 30 km západně od Vídně. Svou rozlohou není velké, ale pro Rakousko je důležité. Ve městě se zachovaly početné zajímavé stavební památky z období středověku, a dokonce z doby římské, např. římská věž, nejstarší kamenná stavba Rakouska, jezdecká socha císaře Marka Aurelia a také velice zajímavý románský kostel sv. Štěpána z 12. století. Přechod od románského slohu ke gotice ukazuje i Hřbitovní kaple, ve které se dochovala kamenická výzdoba. V historické budově bývalého vězení je umístěno muzeum věnované tvorbě impresionistického malíře Egona Schieleho. Dále navštívíme proslulé Kittenbergerské zahrady. Reinhard Kittenberger mezi vinicemi pokryté kopce, do zvrásněné krajiny Schilternu u Langenlois začlenil za pomoci rodiny i zaměstnanců, jedno z nejkrásnějších návštěvních míst pro milovníky zahrad v Rakousku. Zahrady zážitků Kittenberger jsou fascinujícím projektem, který vás ohromí svou rozlehlostí a bohatostí. V současné době nabízejí 40 láskyplně vytvořených tematických zahrad, které plynule navazuje jedna na druhou, což činí toto rozsáhlé zařízení velmi atraktivním, velkou, vzdušnou a prosvětlenou restauraci a velkoryse koncipovaný prodejní prostor, ve kterém nabízí rostliny a zahradní doplňky všeho druhu. Můžete se procházet od zahrádky k zahrádce, od jednoho fantastického místa k druhému, doprovázeni vůněmi a klokotáním vodních fontán a rybníčků. V obdivuhodném světě zahrad plných fantazie sousedí Asie s vinicemi, portugalská vášeň se tu setkává s keltskou silou, po duze sklouznete do vyprahlé stepi a ze skluzavky rovnou na balanční vor. Bylinky se vzpínají do výšky kopce dvěma cestami, které se ve spirále nikdy nestřetnou. Sochy a plastiky překvapují, alpaky, poníci a kozy přívětivě kývají hlavami na pozdrav. Lavičky a lehátka, vše vybaveno pohodlnými polštáři, zvou k požitku z dané chvíle. Bez ustání realizují neúnavný zahradník Reinhard Kittenberger a jeho zaměstnanci nové nápady a decentní přítomností udržují příjemné prostředí pro flóru, faunu a pro návštěvníky. Při cestě zpět dle časových možností zastávka u nejslavnější rakouské vinice Loisium Wein Welt, kde si můžete zakoupit kvalitní víno ve vinotéce Vinothek Langenlois.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Trasa A

Písek, Strakonice, Vodňany, České Budějovice, Lišov, Třeboň, Suchdol, Halámky.

Popis

Salcbursko je jednou z devíti spolkových zemí Rakouska, leží v Alpách, jeho sousedy jsou německá spolková země Svobodný stát Bavorsko, italská autonomní oblast Tridentsko – Horní Adiže a rakouské spolkové země Horní Rakousy, Štýrsko, Tyrolsko a Korutany.
Hlavním městem je Salzburg, který je ekonomicko-kulturním centrem, je zde mezinárodní letiště, kříží se zde dálnice i hlavní železniční tahy. Na jihu této spolkové země se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur s mnoha třítisícovými vrcholy, na východě a severu pak masiv Dachsteinu a Berchtesgadenské Alpy.
Vysoké Taury jsou nejdelší a nejmohutnější horský systém rakouské části Východních Alp. Hřeben s celkovou délkou 200 km nemá v celých Východních Alpách konkurenci. Celá oblast je bohatě zaledněna. Největším ledovcem je Pasterze. S plochou 18,5 km² je jedním z nejmohutnějších ledovců ve Východních Alpách. V roce 1981 bylo území o celkové rozloze 1834 km² vyhlášeno za Národní park Vysoké Taury. Chráněno je tak celkem 120 vysokých vrcholů a 169 ledovců. Celková rozloha pohoří Vysoké Taury je 4950 km². Impozantní štíty masivů Tennegebirge, Loferer Steinberge, Radstädter Tauern a Hagengebirge tvoří úchvatnou podívanou, obzvlášť v kombinaci s romantikou soutěsek, divokých bystřin, vodopádů, malebných údolí a útulných horských chat dokonale zapadajících do přírodní idyly. Příroda je zde uchvacující, všeobjímající ticho ruší jen zvuk kravských zvonců nebo zurčení vody v bystřinách. Od jara do podzimu se stává rájem vyznavačů vysokohorské a pěší turistiky. Tato oblast nabízí stovky kilometrů značených tras různých úrovní a obtížností. Pokud nejste sportovně naladěni, ale máte rádi alespoň procházky, tak vás Salcbursko jistě okouzlí svými zelenými loukami a nezapomenutelným pohledem na ty nejvyšší vrcholky. Zde je pro každého něco. Nezáleží tak, zda hledáte klidnou dovolenou či pořádnou dávku sportu, určitě si vyberete to své.

Termíny a ceny

Historické město Tulln a zážitkové zahrady Kittenberger
Rakousko

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
17.08. - 17.08.2024 1 Autobusem Bez stravování
First Moment do 30.04.
  
1 090 Kč 790 Kč 790Kč
Cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autobusem, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupy, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč.

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Písek, Strakonice, Vodňany, České Budějovice, Lišov, Třeboň, Suchdol, Halámky.