Národní park Vysoké Taury

Země: Rakousko
Destinace:
Autobusová dopravaWi-Fi
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Zájezd do Národního parku Vysoké Taury je středně náročnou vysokohorskou turistikou krásnou oblastí kolem Krimmlu, při které navštívíme mimo jiné také věhlasné Krimmelské vodopády. Zájezd je vhodný pro mírně až středně zdatné turisty. Čeká nás výstup kolem vodopádů do malebného horského údolí Krimmler Achental, dále vystoupáme přes horské sedlo do sousedního údolí Wildgerlostal, kterým budeme scházet zpět ke Krimmlu.

1. den

V brzkých ranních hodinám odjezd z ČR do Krimmlu. Následně návštěva Krimmelských vodopádů, podél kterých budeme stoupat až do nádherného horského údolí Krimmler Achental. Půjdeme dále údolím proti proudu říčky Krimmler Ache až k horské chatě Krimmler Tauernhaus, kde budeme mít nocleh.

časová náročnost: cca 4 hodiny

2. den

V ranních hodinách odchod z chaty, kdy se vydáme bočním údolím Rainbachtal proti proudu potoka Rainbach a na konci údolí se po úbočí vyšvihneme až do sedla Rosskarscharte, ze kterého již snadno vystoupáme na vrchol Rosskopf, který se tyčí do výšky 2 845 m n.m., což je nejvýše položený bod, kterého během zájezdu dosáhneme. Následně sejdeme dolů na chatu Zittauer Hütte, která leží u krásného jezera Unterer Gerlos See, kde zakončíme náš den noclehem.

časová náročnost: cca 9 hodin

3. den

Začneme klesáním údolím Wildgerlostal až k chatě Trisslalm. Zde nabereme síly, neboť nás čeká poslední stoupání asi o 400 výškových metrů k cestě zvané Leitenkammersteig přes sedýlko Breitscharte, ze kterého poté budeme klesat až k našemu cíli, což bude parkoviště v Krimmlu.

časová náročnost: cca 5 hodin

Trasa A

Za příplatek: Brno (600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.

Popis

Salcbursko je jednou z devíti spolkových zemí Rakouska, leží v Alpách, jeho sousedy jsou německá spolková země Svobodný stát Bavorsko, italská autonomní oblast Tridentsko – Horní Adiže a rakouské spolkové země Horní Rakousy, Štýrsko, Tyrolsko a Korutany.
Hlavním městem je Salzburg, který je ekonomicko-kulturním centrem, je zde mezinárodní letiště, kříží se zde dálnice i hlavní železniční tahy. Na jihu této spolkové země se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur s mnoha třítisícovými vrcholy, na východě a severu pak masiv Dachsteinu a Berchtesgadenské Alpy.
Vysoké Taury jsou nejdelší a nejmohutnější horský systém rakouské části Východních Alp. Hřeben s celkovou délkou 200 km nemá v celých Východních Alpách konkurenci. Celá oblast je bohatě zaledněna. Největším ledovcem je Pasterze. S plochou 18,5 km² je jedním z nejmohutnějších ledovců ve Východních Alpách. V roce 1981 bylo území o celkové rozloze 1834 km² vyhlášeno za Národní park Vysoké Taury. Chráněno je tak celkem 120 vysokých vrcholů a 169 ledovců. Celková rozloha pohoří Vysoké Taury je 4950 km². Impozantní štíty masivů Tennegebirge, Loferer Steinberge, Radstädter Tauern a Hagengebirge tvoří úchvatnou podívanou, obzvlášť v kombinaci s romantikou soutěsek, divokých bystřin, vodopádů, malebných údolí a útulných horských chat dokonale zapadajících do přírodní idyly. Příroda je zde uchvacující, všeobjímající ticho ruší jen zvuk kravských zvonců nebo zurčení vody v bystřinách. Od jara do podzimu se stává rájem vyznavačů vysokohorské a pěší turistiky. Tato oblast nabízí stovky kilometrů značených tras různých úrovní a obtížností. Pokud nejste sportovně naladěni, ale máte rádi alespoň procházky, tak vás Salcbursko jistě okouzlí svými zelenými loukami a nezapomenutelným pohledem na ty nejvyšší vrcholky. Zde je pro každého něco. Nezáleží tak, zda hledáte klidnou dovolenou či pořádnou dávku sportu, určitě si vyberete to své.

Termíny a ceny

Národní park Vysoké Taury
Rakousko

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Za příplatek: Brno (600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Plzeň, Nepomuk, Blatná, Strakonice.