Nejkrásnější pěší túry v okolí Zell am See a Kaprunu I.

Země: Rakousko
Destinace:
Strava Polopenze
Doprava Autobusem
Autobusová dopravaWi-Fi
7 800 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Zájezd do nejatraktivnější části rakouských Alp je určen středně zdatným turistům, obdivovatelům přírody, vysokých hor, romantických soutěsek a vodopádů. Délka pěších túr se pohybuje od 6 do 8 hodin.

1. den

ráno odjezd do Rakouska, prohlídka soutěsky Lichtensteinklamm, ubytování, večeře.

2. den

Výstup na Schwalbenwand 2011m.n.m. Od penzionu v Maishofenu (760 m) po místní komunikaci k hotelu Schloss Kammer, odtud po zpevněné cestě v mnoha zatáčkách k malebné chatě Kammereggalm (1.250 m) s terasou s výhledem na Maishofen a údolí Saalachu. Zde začíná náročnější část výstupu přes kvetoucí horské pastviny k vrcholovému kříži Maishofener Schwalbenwand (1.895 m). Dále je možné pokračovat k 20 minut vzdálenému hlavnímu vrcholu Schwalbenwand ( 2.011 m) Sestup stejnou cestou. Výstup: 1.230 m, Čas: cca 7 hodin.

3. den

Výstup na Sausteigen 1.912 m.n.m. Z Maishofenu (760 m) kolem kostela k mostu přes Saalach, odtud po pěšině podél řeky k lesu, po odbočení doprava po stezce na vyhlídku Ratzenhöhe. Poté dále lesem na zpevněnou cestu k horské hospodě Stablberg (1.160 m), dál lesem na mýtinu Gadenstättalm (1.361 m) a odtud pohodlně k chatě Naturfreundehütte na Gstallneralm (1.540 m). Dále kolem protilavinových zábran na vrchol s velkolepým výhledem Sausteigen (1.912 m). Zpět stejnou cestou. Výstup: 1.150 m, čas: cca 6 hodin.

4. den

prohlídka soutěsky Seisenbergklamm, odjezd domů.

Ubytování

Zajištěno v obci Maishofen v penzionu Unterwirt a jeho depandancích, kterými jsou Olga, Maria, Pinzgau, Gabi a Brunner.
Jedná se o jednoduché dvoulůžkové i vícelůžkové pokoje se SAT/TV, kde sprcha a WC jsou společné pro více pokojů na chodbě. Na pokojích je umyvadlo.
Pokoje s vlastním sociálním zařízením jsou k dispozici za příplatek. V restauracích penzionu je wi-fi free. Jedná se o jednoduché ubytování pro nenáročné klienty.

Stravování

Snídaně kontinentální, servírované večeře (polévka, zeleninový bufet, hlavní jídlo, dezert). Vegetariánská, veganská a bezlepková strava je možná při nahlášení předem.

Doprava

Doprava klimatizovaným mikrobusem.

Další informace

Posloupnost programu zájezdu je v kompetenci průvodce. Program může být změněn či přizpůsoben aktuálním podmínkám.

Doprava

Doprava klimatizovaným mikrobusem.

Trasa A

Za příplatek formou jízdenky SA nebo Flixbus: Brno (600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Klatovy, Horažďovice, Strakonice. Při min. počtu 6 lidí: Nepomuk, Blatná.

Popis

Salcbursko je jednou z devíti spolkových zemí Rakouska, leží v Alpách, jeho sousedy jsou německá spolková země Svobodný stát Bavorsko, italská autonomní oblast Tridentsko – Horní Adiže a rakouské spolkové země Horní Rakousy, Štýrsko, Tyrolsko a Korutany.
Hlavním městem je Salzburg, který je ekonomicko-kulturním centrem, je zde mezinárodní letiště, kříží se zde dálnice i hlavní železniční tahy. Na jihu této spolkové země se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur s mnoha třítisícovými vrcholy, na východě a severu pak masiv Dachsteinu a Berchtesgadenské Alpy.
Vysoké Taury jsou nejdelší a nejmohutnější horský systém rakouské části Východních Alp. Hřeben s celkovou délkou 200 km nemá v celých Východních Alpách konkurenci. Celá oblast je bohatě zaledněna. Největším ledovcem je Pasterze. S plochou 18,5 km² je jedním z nejmohutnějších ledovců ve Východních Alpách. V roce 1981 bylo území o celkové rozloze 1834 km² vyhlášeno za Národní park Vysoké Taury. Chráněno je tak celkem 120 vysokých vrcholů a 169 ledovců. Celková rozloha pohoří Vysoké Taury je 4950 km². Impozantní štíty masivů Tennegebirge, Loferer Steinberge, Radstädter Tauern a Hagengebirge tvoří úchvatnou podívanou, obzvlášť v kombinaci s romantikou soutěsek, divokých bystřin, vodopádů, malebných údolí a útulných horských chat dokonale zapadajících do přírodní idyly. Příroda je zde uchvacující, všeobjímající ticho ruší jen zvuk kravských zvonců nebo zurčení vody v bystřinách. Od jara do podzimu se stává rájem vyznavačů vysokohorské a pěší turistiky. Tato oblast nabízí stovky kilometrů značených tras různých úrovní a obtížností. Pokud nejste sportovně naladěni, ale máte rádi alespoň procházky, tak vás Salcbursko jistě okouzlí svými zelenými loukami a nezapomenutelným pohledem na ty nejvyšší vrcholky. Zde je pro každého něco. Nezáleží tak, zda hledáte klidnou dovolenou či pořádnou dávku sportu, určitě si vyberete to své.

Termíny a ceny

Nejkrásnější pěší túry v okolí Zell am See a Kaprunu I.
Rakousko

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
20.06. - 23.06.2024 4 Autobusem Polopenze    7 800 Kč 7 800Kč
Cena zahrnuje

3x ubytování v penzionu s polopenzí, dopravu autobusem s klimatizací a WC nebo klimatizovaným mikrobusem, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna do 20 tis. – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč, vstupy do soutěsek cca 10 Eur.

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Za příplatek formou jízdenky SA nebo Flixbus: Brno (600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Klatovy, Horažďovice, Strakonice. Při min. počtu 6 lidí: Nepomuk, Blatná.