Salcburské Alpy - lanovky a veškeré vstupy v ceně zájezdu

First Moment 500 Kč do 30.09.
Země: Rakousko
Destinace: Salcburk
Strava Polopenze
Doprava Autobusem
Autobusová dopravaWi-Fi
13 600 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Jeden z našich nejoblíbenějších zájezdů do hor Salcburska, které vítá vstřícně turisty všech zemí k návštěvě svého překrásného kraje s horskými masivy, průzračnými jezery, divokými řekami a romantickými soutěskami. Návštěvníkům pobyt a poznávání usnadňují četné lanovky, mýtné silnice, zpřístupněné soutěsky, velmi příjemná četná a dobře vybavená koupaliště. Jízdné a všechny vstupy jsme zahrnuli do ceny našeho zájezdu, abychom vám ulehčili kalkulaci kapesného. Zájezd je vhodný pro zdatné i méně zdatné turisty, včetně rodin s dětmi. Program tohoto zájezdu byl vytvářen tak, aby zahrnoval to nejzajímavější z tohoto nádherného koutu Rakouska.

1. den

ráno odjezd do Rakouska, ubytování, večeře.

2. den

Weissbach – prohlídka divoké skalní soutěsky Seisenbergklamm, odtud do kouzelného města Lofer. Výjezd lanovkou Almbahn I a Almbahn II do jedné z nejhezčích turistických oblastí Salcburka - Almenwelt Lofer. Zde široký výběr okružních turistických cest s překrásnými výhledy na Wildkaiser a Loferer Steinberge. Zdatnější vystoupí na Grubhörndl 1.747 m.n.m. Na závěr koupaliště Steinbergbad Lofer s bazény a divokou řekou. Ubytování, večeře.

3. den

Odjezd do Mühlbach am Hochkönig, lanovkou Karbachalm do horní stanice, odtud túra na Schneebeg 1921 m.n.m. a Schneebergkreuz 1936 m.n.m. Výhledy na masiv Hochkönigu. Odjezd do Bad Gasteinu – termální lázně Felsen therme, krátká prohlídka města. Ubytování, večeře.

4. den

přejezd do vyhlášeného lyžařského střediska Grossarl a lanovkou Panoramabahm na Panoramaplateu. 1.850 m.n.m. Odtud výstup na vrchol Kreuzkogel 2.027 m.n.m. a po hřebeni na na vrchol Fulseck 2.033 m.n.m.. Z obou vrcholů nádherné výhledy. Lanovkou Gipfelbahnfulseck sjezd do Dorfgasteinu . Dále návštěva termálních lázní Alpentherme Gastein s kruhovým výhledem na okolní hory, bazény s termální vodou a perfektními saunami. Zdatnější mohou sestoupit z vrcholu Fulseck ke středové stanici lanovky a odtud lanovkou do údolí.. Po cestě zastávka u Spiegelsee. Ubytování, večeře.

5. den

odjezd do Stubachtall k údolní stanici lanovky, která nás dopraví do světa ledovců a velehor, k jezeru Weisssee do výše 2.300 m. Tato oblast patří k nejvyhledávanější mezi turisty i horolezci pro široký výběr túr různé náročnosti a nádherné výhledy. Zdatnější mohou vystoupit na Medelzkopf 2.761 m.n.m. Odpoledne návštěva koupaliště v Mittersillu. Ubytování, večeře.

6. den

odjezd do údolí Rauris, odtud 6-ti místnou kabinovou lanovkou na Hochalm s velmi hezkou restaurací do výše 1 780 m, odtud výstup na vrchol Schwarzwand 2.124 m.n.m. Zdatnější absolvují hřebenovou túru na Reissrachkopf 2.210 m.n.m. V restauraci se konají dvakrát denně představení dravých ptáků. Je možné navštívit místní rýžoviště zlata a zkusit štěstí při rýžování. Koupání v Zell am See na pláží obce Maishofen. Ubytování, večeře.

7. den

odjezd do obce Grödig, odtud, v případě hezkého počasí, lanovkou Unterbergsbahn do výše 1 853 m na stejnojmennou horu, která nabízí nezapomenutelný výhled na město Salcburk a Berchtesgádenské Alpy. Návrat domů ve večerních hodinách.

Ubytování

Zajištěno v obci Maishofen v penzionu Unterwirt a jeho depandancích, kterými jsou Olga, Maria, Pinzgau, Gabi a Brunner.
Jedná se o jednoduché dvoulůžkové i vícelůžkové pokoje se SAT/TV, kde sprcha a WC jsou společné pro více pokojů na chodbě. Na pokojích je umyvadlo.
Pokoje s vlastním sociálním zařízením jsou k dispozici za příplatek. V restauracích penzionu je wi-fi free. Jedná se o jednoduché ubytování pro nenáročné klienty.

Stravování

Snídaně kontinentální, servírované večeře (polévka, zeleninový bufet, hlavní jídlo, dezert). Vegetariánská, veganská a bezlepková strava je možná při nahlášení předem.

Doprava

Doprava autobusem nebo mikrobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Další informace

Posloupnost programu zájezdu je v kompetenci průvodce. Program může být změněn či přizpůsoben aktuálním podmínkám.

Doprava

Doprava autobusem nebo mikrobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Trasa A

Za příplatek formou jízdenky SA nebo Flixbus: Brno ( 600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Klatovy, Horažďovice, Strakonice. Při min. počtu 6 lidí: Nepomuk, Blatná.

Popis

Salcbursko je jednou z devíti spolkových zemí Rakouska, leží v Alpách, jeho sousedy jsou německá spolková země Svobodný stát Bavorsko, italská autonomní oblast Tridentsko – Horní Adiže a rakouské spolkové země Horní Rakousy, Štýrsko, Tyrolsko a Korutany.
Hlavním městem je Salzburg, který je ekonomicko-kulturním centrem, je zde mezinárodní letiště, kříží se zde dálnice i hlavní železniční tahy. Na jihu této spolkové země se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur s mnoha třítisícovými vrcholy, na východě a severu pak masiv Dachsteinu a Berchtesgadenské Alpy.
Vysoké Taury jsou nejdelší a nejmohutnější horský systém rakouské části Východních Alp. Hřeben s celkovou délkou 200 km nemá v celých Východních Alpách konkurenci. Celá oblast je bohatě zaledněna. Největším ledovcem je Pasterze. S plochou 18,5 km² je jedním z nejmohutnějších ledovců ve Východních Alpách. V roce 1981 bylo území o celkové rozloze 1834 km² vyhlášeno za Národní park Vysoké Taury. Chráněno je tak celkem 120 vysokých vrcholů a 169 ledovců. Celková rozloha pohoří Vysoké Taury je 4950 km². Impozantní štíty masivů Tennegebirge, Loferer Steinberge, Radstädter Tauern a Hagengebirge tvoří úchvatnou podívanou, obzvlášť v kombinaci s romantikou soutěsek, divokých bystřin, vodopádů, malebných údolí a útulných horských chat dokonale zapadajících do přírodní idyly. Příroda je zde uchvacující, všeobjímající ticho ruší jen zvuk kravských zvonců nebo zurčení vody v bystřinách. Od jara do podzimu se stává rájem vyznavačů vysokohorské a pěší turistiky. Tato oblast nabízí stovky kilometrů značených tras různých úrovní a obtížností. Pokud nejste sportovně naladěni, ale máte rádi alespoň procházky, tak vás Salcbursko jistě okouzlí svými zelenými loukami a nezapomenutelným pohledem na ty nejvyšší vrcholky. Zde je pro každého něco. Nezáleží tak, zda hledáte klidnou dovolenou či pořádnou dávku sportu, určitě si vyberete to své.

Termíny a ceny

Salcburské Alpy - lanovky a veškeré vstupy v ceně zájezdu
Rakousko - Salcburk

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
30.06. - 06.07.2025 7 Autobusem Polopenze
First Moment 500 Kč do 30.09.
  
14 100 Kč 13 600 Kč 10 400Kč
11.08. - 17.08.2025 7 Autobusem Polopenze
First Moment 500 Kč do 30.09.
  
14 100 Kč 13 600 Kč 10 400Kč
Cena zahrnuje

6x ubytování v penzionu s polopenzí, veškeré vstupy do termálních lázní, na koupaliště, do soutěsek, muzeí a jízdné na lanovkách dle programu zájezdu, dopravu autobusem nebo mikrobusem s klimatizací, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna do 20 tis. – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč.

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Za příplatek formou jízdenky SA nebo Flixbus: Brno ( 600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Klatovy, Horažďovice, Strakonice. Při min. počtu 6 lidí: Nepomuk, Blatná.