Steyr a Linec – prohlídka starobylého města a hlavního města Horního Rakouska

First Moment do 30.04.
Země: Rakousko
Destinace:
Strava Bez stravování
Doprava Autobusem
Autobusová doprava
750 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Hornorakouské město Steyr bude pro mnohé turisty jistě velkým překvapením. Jedná se skutečně o město velice půvabné, nabízející svým návštěvníkům také množství pozoruhodných historických památek. Jeho atraktivitu ještě navyšuje skutečnost, že se Štýr nachází v podhůří Alp a na soutoku řek Enns a Steyr. Steyr patří k nejkrásnějším historickým městům v Rakousku. Na podlouhlém náměstí najdeme symbol starobylého města, tzv. Bummerlhaus, pozdněgotický dům z 15. století, ale i rokokovou Radnici z l. 1765-78 a ranně barokní kostel Panny Marie ze 17. století. Hlavní farní kostel sv. Ägida a Kolomana je pozdněgotický z l. 1443-1522 nad soutokem Steyru s Ennsem najdeme na jedné straně klášterní kostel sv. Michala, proti němu je na druhém břehu zámek Lamberg, původně Babenberský hrad. Návštěva hornorakouské metropole Lince, které vzniklo na místě římského tábora Lentium. Má elegantní historické jádro s barevnými domy, jeho náměstí se pokládá za jedno z nejhezčích v Rakousku. Je zde řada památek, mezi nimi renesanční zámek – jedno ze sídel Habsburků, krásná renesanční budova Landeshaus, barokní Starý dóm a ohromný historizující Nový dóm a několik dalších kostelů, mezi nimi kostel svatého Martina, který je nejstarší sakrální budovou v Rakousku a byl založen už v 8. století. Město nabízí celou řadu atrakcí – Zemské muzeum na zámku s cennými historickými a kulturními sbírkami, moderní interaktivní muzeum vědy Ars Electronica Center, historické muzeum Nordicum, galerii moderního umění Lentos, velikou botanickou zahradu (na 10 000 druhů rostlin). Místní lanovka na vrch Pöstlingberg s barokním poutním kostelem představuje nejstrmější rakouskou neozubenou dráhu a vznikla už v roce 1898. V Čechách je známá také místní sladká specialita – linecký koláč. Návštěva nedalekého Christkindlu, barokního poutního kostela.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Trasa A

Písek, Strakonice, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.

Popis

Salcbursko je jednou z devíti spolkových zemí Rakouska, leží v Alpách, jeho sousedy jsou německá spolková země Svobodný stát Bavorsko, italská autonomní oblast Tridentsko – Horní Adiže a rakouské spolkové země Horní Rakousy, Štýrsko, Tyrolsko a Korutany.
Hlavním městem je Salzburg, který je ekonomicko-kulturním centrem, je zde mezinárodní letiště, kříží se zde dálnice i hlavní železniční tahy. Na jihu této spolkové země se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur s mnoha třítisícovými vrcholy, na východě a severu pak masiv Dachsteinu a Berchtesgadenské Alpy.
Vysoké Taury jsou nejdelší a nejmohutnější horský systém rakouské části Východních Alp. Hřeben s celkovou délkou 200 km nemá v celých Východních Alpách konkurenci. Celá oblast je bohatě zaledněna. Největším ledovcem je Pasterze. S plochou 18,5 km² je jedním z nejmohutnějších ledovců ve Východních Alpách. V roce 1981 bylo území o celkové rozloze 1834 km² vyhlášeno za Národní park Vysoké Taury. Chráněno je tak celkem 120 vysokých vrcholů a 169 ledovců. Celková rozloha pohoří Vysoké Taury je 4950 km². Impozantní štíty masivů Tennegebirge, Loferer Steinberge, Radstädter Tauern a Hagengebirge tvoří úchvatnou podívanou, obzvlášť v kombinaci s romantikou soutěsek, divokých bystřin, vodopádů, malebných údolí a útulných horských chat dokonale zapadajících do přírodní idyly. Příroda je zde uchvacující, všeobjímající ticho ruší jen zvuk kravských zvonců nebo zurčení vody v bystřinách. Od jara do podzimu se stává rájem vyznavačů vysokohorské a pěší turistiky. Tato oblast nabízí stovky kilometrů značených tras různých úrovní a obtížností. Pokud nejste sportovně naladěni, ale máte rádi alespoň procházky, tak vás Salcbursko jistě okouzlí svými zelenými loukami a nezapomenutelným pohledem na ty nejvyšší vrcholky. Zde je pro každého něco. Nezáleží tak, zda hledáte klidnou dovolenou či pořádnou dávku sportu, určitě si vyberete to své.

Termíny a ceny

Steyr a Linec – prohlídka starobylého města a hlavního města Horního Rakouska
Rakousko

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
04.05. - 04.05.2024 1 Autobusem Bez stravování
First Moment do 30.04.
  
1 050 Kč 750 Kč 750Kč
Cena zahrnuje

Dopravu klimatizovaným autobusem, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupy pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč.

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Písek, Strakonice, Vodňany, České Budějovice, Velešín, Kaplice, Dolní Dvořiště.