KLASICKÉ ŘECKO – kolébka evropské civilizace ATHÉNY A PELOPONÉS S VÝLETEM DO DELF

Special offer
Země: Řecko
Destinace:
Strava Snídaně
Doprava Letecky
leteckyPro rodiny s dětmiKlimatizace
22 650 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Tento zájezd bychom mohli zařadit do učebních osnov na základních a středních školách. Jeho program oživuje v reálu náplň hodin dějepisu na téma antická kultura. Účastník našeho okruhu si během několika dnů porovná řecké, římské a byzantské stavitelství, připomene si zlomové události starověkých dějin a pozná přínos antického ducha pro evropskou civilizaci. V prostředí Řecka si udělá obrázek o mykénské, klasické a helenistické kultuře. Při návštěvě kultovních středisek antického světa ho náš průvodce seznámí s mytologií, ve starověkých amfiteátrech s dramatem. Zároveň vás zavede na hradby křižácké pevnosti i do přítmí byzantských kostelíků, aby Vám vysvětlil, jak se v Heladě točilo kolo dějin v úpadkových středověkých časech. Předností tohoto zájezdu je termín, který kopíruje podzimní prázdniny a nabízí optimální počasí pro poznávací okruh.

1. den

Odlet z Prahy. Přílet do Athén. Transfer na ubytování v centru metropole. Nocleh.

2. den

Celodenní prohlídka řecké metropole ATHÉN: prohlídka Akropole (památka UNESCO) se slavným Parthenonem, Propylajemi a dalšími stavbami, jež dokumentují vrcholné období klasického Řecka. Vystoupíme na pahorky s výhledem na Akropoli, podíváme se do starověkého divadla, projdeme se v prostoru antických náměstí - řecké i římské agory, ukážeme si Hadriánovo knihovnu, monumentální chrám Dia Olympského i Olympijský stadión, kde se odehrála první novodobá olympiáda. Neopomeneme pitoreskní čtvrť Plaka ani Monastiraki s atmosférou tureckého bazarového města. Budeme svědky výměny stráží před budovou parlamentu a můžeme si prohlédnout exponáty z dějin umění a učebnic dějepisu v Národním archeologickém muzeu. Nocleh v Athénách.

3. den

Celodenní výlet do DELF, které byly ve starověku považovány za střed světa: scenérie pohoří múz boha Apollóna – Parnassu, slavná antická věštírna zasvěcené bohu Apollonovi. V archeologickém areálu (památka UNESCO) si ukážeme pupek světa, antické pokladnice, chrámy i stadión. Antiku si dokreslíme v tamějším archeologickém muzeu. Při zpáteční cestě si uděláme krátkou zastávku v THÉBÁCH, které jsou známé nejen z klasických bájí. Nocleh v Athénách.

4. den

Ráno přejedeme na poloostrov Peloponés. Cestou se zastavíme u Korintského průplavu a prohlédneme si archeologický areál starověkého KORINTU, který hrál důležitou roli v řecké mytologii i historii. Vyjedeme na skálu Akrokorint s ruinami křižácké pevnosti a panoramatickými výhledy. Ubytování v letovisku TOLO s písčitou pláží na břehu Myrtského moře.

5. den

Celodenní výlet řeckou Argolidou s vysokou koncentrací cenných památek: prohlédneme si MYKÉNY (památka UNESCO), které byly centrem mykénské civilizace ve 2.tisicileti před naším letopočtem a dodnes oživují klasické mýty, dále návštívíme EPIDAUROS (památka UNESCO), kde bývalo v dobách klasického Řecka věhlasné léčebné centrum a kde se dodnes dochovalo impozantní antické divadlo. Odpoledne procházka elegantními uličkami starobylého města NAFPLIA, kdysi hlavního města Řecka. Nocleh v Tolu.

6. den

Přejezd z Peloponésu do Athén. Odlet do Prahy.

Ubytování

V hotelu, pokoje s vlastním příslušenstvím.

Stravování

snídaně, za příplatek možnost večeří.

Doprava

Letecky.

Další informace

Posloupnost programu zájezdu je v kompetenci průvodce. Program může být změněn či přizpůsoben aktuálním podmínkám.

Doprava

Letecky.

Trasa A

Letiště Václava Havla Praha.

Termíny a ceny

KLASICKÉ ŘECKO – kolébka evropské civilizace ATHÉNY A PELOPONÉS S VÝLETEM DO DELF
Řecko

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
29.10. - 03.11.2024 6 Letecky Snídaně
Special offer
  
23 650 Kč 22 650 Kč 22 650Kč
Cena zahrnuje

5x ubytování v hotelech*** se snídaní, klimatizované pokoje s vlastním příslušenstvím, obousměrnou letenku, letištní taxy, dopravu místním mikrobusem či minibusem, průvodce a pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Pobytovou taxu, vstupy, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna do 30 tis. – tarif K5SS (na osobu a den) 65 Kč, připojištění storna do 55 tis. - tarif S (na osobu a zájezd) 350 Kč (lze sjednat pouze s pojištěním - tarif K5SS).

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Letiště Václava Havla Praha.