Srí Lanka - Cejlon - ráj bez andělů

Special offer
Země: Srí Lanka
Destinace:
Strava Polopenze
Doprava Letecky
letecky
57 990 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Čeští cestovatelé Zikmund a Hanzelka, kteří projeli celý svět, nazvali cestopis O Cejlonu "Ráj bez andělů". Tento ostrov poblíž rovníku jim natolik učaroval, že na něj cestovali hned dvakrát. Srí Lanka se pro ně stala nejatraktivnější zemi na planetě. Pro českého turistu, který touží spatřit významné buddhistické památky, stáda slonů, mystické hory, čajové plantáže, džungli nebo bílé pláže s kokosovými palmami, je Cejlon optimálním výletním místem. Nemusíme se zde obávat nebezpečných epidemií a vysoké kriminality jako v jiných tropických zemích ani záplavy turistického byznysu jako v blízkém Thajsku. Program je rozdělen do tří částí: nejdříve se navštěvují slavné starověké a středověké památky v centru ostrova, poté se jede za přírodou do hor a oblasti čajových plantáží. Na závěr je naplánován odpočinek na pláži Indického oceánu. Na exotický ostrov směřujeme v období sucha.

1. den

odlet na Srí Lanku.

2. den

přílet do Colomba. Projížďka Negombem a pobyt u moře. Nocleh.

3. den

dopoledne prohlídka středověké královské rezidence Yapahuwa u Ohnivé skály, možnost výstupu na Ohnivou skálu s krásným výhledem do krajiny, odpoledne prohlídka buddhistických chrámů a starověkých památek v Anuradhapuře (metropole starověkého Cejlonu, téměř 100 m vysoké stúpy, Tuparáma nejstarší dagoba na Srí Lance, 2500 let starý strom Bó, památka UNESCO), nocleh.

4. den

dopoledne návštěva poutního místa Mihintale (starověké buddhistické památky). Odpoledne prohlídka buddhistických památek v Polonaruwě (středověká metropole ostrova, paláce, budhistické chrámy , Buddhové, památka UNESCO), fakultativní výlet na sloní safari v NP Minneriya, nocleh.

5. den

výstup na skalní pevnost Sigirya (královské sídlo před 1500 lety, světoznámé fresky žen, komplex zahrad, památka UNESCO), odpoledne prohlídka skalního kláštera v Dambulle (Buddhové a cenné fresky v jeskyních, památka UNESCO), návštěva zahrady s kořením s možností nákupu, cestou do hotelu zastávka u hinduistického chrámu v Matale, nocleh v Kandy.

6. den

prohlídka někdejší metropole Kandy (chrám Buddhova zubu – nejposvátnější buddhistické místo na Cejlonu, památka UNESCO ), Millennium - záchranná stanice opuštěných slonů, možnost koupání se slony, jízdy na slonech, informační výstava s výkladem o slonech, návštěva sloního sirotčince v Pinnawele, večer vystoupení tanečníků a tanečnic z oblasti Kandy a Srí Lanky, nocleh v Kandy.

7. den

Botanická zahrada Peradenija, bývalé královské zahrady, museum drahokamů, film o drahokamech, model dolu, design a výroba šperků, výstava a prodej certifikovaných šperků a drahokamů. Vyhlídková jízda přes hory Centrálního masívu – Hill Country, zastávka u působivých vodopádů Ramboda, zastávky mezi čajovými plantážemi, návštěva továrny na výrobu čaje (výroba a ochutnávka s možností nákupu místního čaje ). Prohlídka britského horského městečka Nuwara Eliya, nocleh (ubytování bez klimatizace).

8. den

Fakultativně brzy ráno výlet na Hortonsplains včetně snídaně v balíčku (cca 50 $), mlžný prales, krásná horská příroda, step ve výšce 2100 – 2300 m n. m. Pěšky k propastem Malý konec světa a 850 m hluboké propasti „Konec světa“, vodopády Baker´s Falls. Turistický okruh cca 9 km. Odpoledne cesta mezi čajovými plantážemi, zastávka u vodopádu Rawana Falls, příjezd k romantické zátoce Una Watuna, nocleh.

9. den

návštěva koloniálního města Galle, želví farmy, fakultativní výlet na říční safari, skořicové plantáže, nocleh.

10. den

pobyt u moře, možnost šnorchlování na pláži Jungle beach. Fakultativně lodní výlet z Mirissi za
pozorováním velryb. Orientční cena 40 USD a doprava ca 10 USD, nocleh.

11. den

dopoledne pobyt u moře, odpoledne přesun do Colomba, prohlídka centra metropole Srí Lanky (buddhistické chrámy, vládní budovy, tržiště) a odlet.

12. den

návrat domů.

Ubytování

V hotelu, pokoje s vlastním příslušenstvím.

Stravování

Polopenze.

Doprava

Letecky.

Další informace

Na Srí Lanku byla zavedena vízová povinnost. Cestovní kancelář Vám za poplatek 1 250 Kč může vízum vyřídit. Je k němu třeba číslo pasu, datum vydání a platnost pasu.
Za příplatek (dle délky pobytu, ceny transferu na letiště a zpátečního letu) lze zájezd pro individuální zájemce prodloužit o delší pobyt v letovisku Una Watuna.

Posloupnost programu zájezdu je v kompetenci průvodce. Program může být změněn či přizpůsoben aktuálním podmínkám.

Doprava

Letecky.

Trasa A

Letiště Václava Havla Praha.

Termíny a ceny

Srí Lanka - Cejlon - ráj bez andělů
Srí Lanka

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
22.11. - 03.12.2024 12 Letecky Polopenze
Special offer
  
58 990 Kč 57 990 Kč 57 990Kč
Cena zahrnuje

9x ubytování s polopenzí, klimatizované pokoje s vlastním příslušenstvím, obousměrnou letenku, letištní taxy, dopravu mikrobusem, průvodce a pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vízum ( na osobu a pobyt) cca 1 250 Kč., vstupy, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna do 30 tis. – tarif K5SS (na osobu a den) 65 Kč, připojištění storna do 55 tis. - tarif S (na osobu a zájezd) 350 Kč (lze sjednat pouze s pojištěním - tarif K5SS).

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Letiště Václava Havla Praha.