Velký okruh Skotskem + Anglie

Země: Velká Británie
Destinace: Skotsko
Strava Bez stravování
Doprava Autobusem
2400Autobusová doprava
14 500 Kč
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Před lety viděl Karel Čapek tuto zemi jako krajinu jezer, vřesu, kapradí a dumavých cest, kde se každé údolí jmenuje Glen, každé jezero Loch, každá hora Ben a každý člověk Mac. Podobný náhled vám umožníme i v současnosti. Do vašeho hledáčku navíc přidáme obrysy lochnesské obludy, lahve pravé skotské whisky nebo dudáky v kostkovaných sukních. Před středověkými hrady oživíme vzpomínky na krále Macbetha či na rodinné klany, jež se podílely na utváření skotské národní identity. Dáme vám dostatek času na poznání Skotské vysočiny s jejími holými vrchy, které ostře kontrastují s hlubokými zalesněnými roklemi, prudkými řekami, hřmícími vodopády, klidnou hladinou jezer a bouřícím členitým pobřežím. Seznámíme vás se skotskými ostrovy i s pamětníky historie od megalitických monumentů, přes středověké kláštery až po kulturní metropoli země.

1. den

večer odjezd z České republiky, průjezd přes Německo, Belgii a Francii do Calais. Trajekt do Anglie. Noční plavba do Anglie.

2. den

Přejezd na severozápad. Prohlídka druhého největšího britského města Birminghamu. Ukážeme si viktoriánskou i moderní architekturu v centru, obchodní dům Selfridges Jana Kaplického, opravené vodní kanály s malebnými hospůdkami a mnoho dalšího. Ubytování v Birminghamu.

3. den

přejezd do Skotska. Na hranicích prohlídka svatební vesničky a dále prohlídka centra největšího skotského města Glasgow. Zastávka na břehu největšího jezera Velké Británie Loch Lomond. Průjezd malebným údolím Glen Coe. Zastávka na vyhlídce na nejvyšší horu ostrovů Ben Nevis (1344 m). Půvabné městečko Fort Augustus na břehu Loch Ness. Příjezd na ubytování.

4. den

program u jezera Loch Ness- hrad Urquarth, městečko Drumnadrochid (nenáročná procházka nádhernou krajinou na břehu jezera, muzeum lochnessky). Návštěva palírny whisky Glen Ord. Prohlídka hlavního města vysočiny Invernessu. Nocleh.

5. den

volný program nebo fakultativní výlet na ostrov Skye: zastávka u hradu Eileen Donan, hrad Dunwegan + ostrov s tuleni, hlavní město Skye Portree, poloostrov Trotternish se skalisky Kilt Rock a Old man of Storr, nádherné výhledy na vnější Hebridya a jiné. Nocleh.

6. den

cesta na severozápad ponurým krajem fjordů, hor a jezer: procházka u vodopádů Raven Falls, nádherná botanická zahrada Inverewe, jezero Loch Maree, fantastická průrva Corrieshaloc. Nocleh.

7. den

prohlídka hradu Cawdor spojovaného s králem Macbethem. Megalitická památka Clava Cairns. Slavné bitevní pole u Cullodenu, kde byla roku 1746 vybojována poslední pozemní bitva na britských ostrovech. Nákupní centrum u Inverness. Nocleh.

8. den

volný program nebo fakultativní výlet na Orkneje: ostrov Mainland: zátoka s potopenou německou válečnou flotilou z 1 sv. války Scapa Flow, prohlídka italského kostelíka, kamenný kruh Ring of Brod, 4500 staré stojící kameny ve Stenness, prehistorická vesnice Skara Brae, hlavního města souostroví Kirkwall s katedrálou sv. Magnuse postavenou již po roce 1137 z místního červeného pískovce. Nocleh.

9. den

dopoledne volný program, možnost procházky do údolí Glen Affric kolem vřesovišť a kaledonských borovic. Odpoledne výlet do Forth Augustus - projížďka lodí po jezeře Loch Ness. Procházka kolem kaledonského kanálu a Neptunových schodů. Nocleh.

10. den

odjezd z ubytování. Vyhlídková jízda skotskou vysočinou. Návštěva kaple Roslin Chapel nedaleko Edinburgu. Prohlídka hlavního města Skotska Edinburgu, prohlídka Edinburského hradu, královský palác Holyrood, třída Royal Mile, rušná Princess Street, Katedrála sv. Jiljí. Noční přejezd do Londýna.

11. den

celodenní prohlídka Londýna, procházka čtvrtí Westminster – Westminster Abbey, budovy parlamentu, Big Ben, Downing street č. 10, sídlo premiéra, Buckinghamský palác, Trafalgar Square s Národní galerií, čtvrť Soho – možnost ochutnání mezinárodních i místních specialit, náměstí Picadilly a Leicester, Britské muzeum. Pro zájemce jízda metrem k londýnskému Toweru a slavnému mostu Tower Bridge. Zastávka u středověkého hradu v Doveru-fotopausa. Trajekt do Francie.

12. den

odpoledne návrat domů.

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích hotelu Etap v Birminghamu a dále ve vybavených 6 lůžkových chatách (s oddělenými dvoulůžkovými ložnicemi).

Chatky jsou vytápěny, mají vlastní sociální zařízení a lze si v nich připravovat stravu. Dvě ložnice jsou standardně vybavené s klasickými lůžky, jedna ložnice má pouze turistickou úroveň a disponuje palandou. Rekreační areál se nachází v jednom z nejkrásnějších skotských údolí Glen Affric v blízkosti jezera Loch Ness, asi 40 km od Inverness v severní části Skotska.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací a WC.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací a WC.

Trasa A

České Budějovice, Vodňany, Protivín, Písek, Strakonice, Blatná, Nepomuk, Plzeň, Rozvadov.

Trasa B

Brno, Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany.

Termíny a ceny

Velký okruh Skotskem + Anglie
Velká Británie - Skotsko

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Termín Dní Doprava Strava Cena za osobu od Cena za dítě od
09.07. - 20.07.2020 12 Autobusem Bez stravování    14 500 Kč 14 500Kč
Cena zahrnuje

1x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu Etap v Birminghamu, 7x ubytování ve vybavených 6 lůžkových chatách (s oddělenými dvoulůžkovými ložnicemi), dopravu autobusem s klimatizací a WC, trajekty, služby průvodce a pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Fakultativní výlet na ostrov Skye (cena za osobu) 650 Kč (cena za autobusovou přepravu s průvodcem, vstupné není zahrnuto v ceně výletu), fakultativní výlet na Orkneje (cena za osobu) 550 Kč (cena za autobusovou přepravu s průvodcem, vstupné ani lodní přeprava (cca 35 Liber) není zahrnuto v ceně zájezdu), pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 20 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 30 Kč.

Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

České Budějovice, Vodňany, Protivín, Písek, Strakonice, Blatná, Nepomuk, Plzeň, Rozvadov.

Trasa B

Brno, Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany.