Velký okruh Skotskem, návštěva Londýna a plavba v Amsterdamu

Země: Velká Británie
Destinace: Skotsko
7450Autobusová doprava
Cena od
Ukázat termíny a ceny
  • Podrobný popis
  • Doprava
  • Destinace
Popis

Náš zájezd vás zavede do Amsterdamu, kde navštívíte ty nejdůležitější místa a zažijete jízdu po kanálech, do Londýna a hlavně Skotska, kde před lety viděl Karel Čapek tuto zemi jako krajinu jezer, vřesu, kapradí a dumavých cest, kde se každé údolí jmenuje Glen, každé jezero Loch, každá hora Ben a každý člověk Mac. Podobný náhled vám umožníme i v současnosti. Do vašeho hledáčku navíc přidáme obrysy lochnesské obludy, lahve pravé skotské whisky nebo dudáky v kostkovaných sukních. Před středověkými hrady oživíme vzpomínky na krále Macbetha či na rodinné klany, jež se podílely na utváření skotské národní identity. Dáme vám dostatek času na poznání Skotské vysočiny s jejími holými vrchy, které ostře kontrastují s hlubokými zalesněnými roklemi, prudkými řekami, hřmícími vodopády, klidnou hladinou jezer a bouřícím členitým pobřežím. Seznámíme vás se skotskými ostrovy i s pamětníky historie od megalitických monumentů, přes středověké kláštery až po kulturní metropoli země. Navštívíte město, které bylo v 19. století metropolí britského impéria, jež zahrnovalo téměř polovinu celého světa. Dlouho byl Londýn největším městem na zeměkouli. Jednu z nejslavnějších světových metropolí vám chceme představit nejen prostřednictvím jejích bulvárů, patrových busů, červených telefonních budek, Big Benu, nábřeží Temže a proslulých muzeí. Protože je sídlem královny, provedeme vás i po aristokratických památkách.

1. den

večer odjezd z České republiky, noční přejezd do Holandska.

2. den

ráno příjezd do Amsterdamu, prohlídka města a jízda po kanálech (grachtech). Noční plavba trajektem do New Castle v Anglii a přejezd autobusem do Skotska.

3. den

ráno příjezd do Skotska. Na hranicích prohlídka svatební vesničky a dále prohlídka centra největšího skotského města Glasgow. Zastávka na břehu největšího jezera Velké Británie Loch Lomond. Průjezd malebným údolím Glen Coe. Zastávka na vyhlídce na nejvyšší horu ostrovů Ben Nevis (1344 m). Půvabné městečko Fort Augustus na břehu Loch Ness. Příjezd na ubytování, nocleh.

4. den

program u jezera Loch Ness- hrad Urquarth, městečko Drumnadrochid (nenáročná procházka nádhernou krajinou na břehu jezera, muzeum lochnessky). Návštěva palírny whisky Glen Ord. Prohlídka hlavního města vysočiny Invernessu. Nocleh.

5. den

volný program nebo fakultativní výlet na ostrov Skye (790 Kč): zastávka u hradu Eileen Donan, hrad Dunwegan + ostrov s tuleni, hlavní město Skye Portree, poloostrov Trotternish se skalisky Kilt Rock a Old man of Storr, nádherné výhledy na vnější Hebridya a jiné. Nocleh.

6. den

prohlídka hradu Cawdor spojovaného s králem Macbethem. Megalitická památka Clava Cairns. Slavné bitevní pole u Cullodenu, kde byla roku 1746 vybojována poslední pozemní bitva na britských ostrovech. Nákupní centrum u Inverness. Nocleh.

7. den

dopoledne volný program, možnost procházky do údolí Glen Affric kolem vřesovišť a kaledonských borovic. Odpoledne výlet do Forth Augustus - projížďka lodí po jezeře Loch Ness. Procházka kolem kaledonského kanálu a Neptunových schodů. Nocleh.

8. den

volný program nebo fakultativní výlet na Orkneje (690 Kč): ostrov Mainland: zátoka s potopenou německou válečnou flotilou z 1 sv. války Scapa Flow, prohlídka italského kostelíka, kamenný kruh Ring of Brod, 4500 staré stojící kameny ve Stenness, prehistorická vesnice Skara Brae, hlavního města souostroví Kirkwall s katedrálou sv. Magnuse postavenou již po roce 1137 z místního červeného pískovce. Nocleh.

9. den

cesta na severozápad ponurým krajem fjordů, hor a jezer: procházka u vodopádů Raven Falls, nádherná botanická zahrada Inverewe, jezero Loch Maree, fantastická průrva Corrieshaloc. Nocleh.

10. den

odjezd z ubytování. Vyhlídková jízda skotskou vysočinou. Návštěva kaple Roslin Chapel nedaleko Edinburgu. Prohlídka hlavního města Skotska Edinburgu, prohlídka Edinburského hradu, královský palác Holyrood, třída Royal Mile, rušná Princess Street, Katedrála sv. Jiljí. Noční přejezd do Londýna.

11. den

celodenní prohlídka Londýna, procházka čtvrtí Westminster – Westminster Abbey, budovy parlamentu, Big Ben, Downing street č. 10, sídlo premiéra, Buckinghamský palác, Trafalgar Square s Národní galerií, čtvrť Soho – možnost ochutnání mezinárodních i místních specialit, náměstí Picadilly a Leicester, Britské muzeum. Pro zájemce jízda metrem k londýnskému Toweru a slavnému mostu Tower Bridge. Zastávka u středověkého hradu v Doveru-fotopausa. Večer odjezd domů.

12. den

odpoledne návrat do ČR.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Trasa A

Bez příplatku: České Budějovice, Vodňany, Protivín, Písek, Strakonice, Blatná, Nepomuk, Plzeň, Rozvadov.

Trasa B

Za příplatek: Brno (600 Kč), bez příplatku: Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany.

Termíny a ceny

Velký okruh Skotskem, návštěva Londýna a plavba v Amsterdamu
Velká Británie - Skotsko

  • Detailní přehled
    cen ubytování a příplatků
  • Rychlý
Probíhá načítání...

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Trasa A

Bez příplatku: České Budějovice, Vodňany, Protivín, Písek, Strakonice, Blatná, Nepomuk, Plzeň, Rozvadov.

Trasa B

Za příplatek: Brno (600 Kč), bez příplatku: Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany.